Pietinėje Klaipėdos dalyje taps saugiau

Pietinės Klaipėdos miesto dalies viešose erdvėse dar šį pavasarį bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Stebėti aplinką kamerų pagalba numatoma ten, kur šiuo metu uostamiesčio policijos pareigūnai užregistruoja kone daugiausiai įvairių nusikaltimų ir pažeidimų.

Šiuo metu Klaipėdoje aplinką iš viso stebi beveik 60 vaizdo stebėjimo kamerų. Visos jos įrengtos centrinėje miesto dalyje.

Policijos pareigūnai pažymi, kad ten, kur yra sumontuotos kameros nusikalstamumas ženkliai sumažėja. Todėl šiemet vaizdo stebėjimo kameros miesto biudžeto lėšomis bus įrengtos jau ne tik miesto centre, bet ir pietinėje dalyje.

Pirmiausiai kameras planuojama sumontuoti  prie „Debreceno“ ir „Žardės“ prekybos centrų bei buvusiojo „Juodkrantės“ prekybos centro Naikupės g. prieigose.  Klaipėdos m. savivaldybės specialistai kartu su uostamiesčio policininkais analizuoja ir kitas miesto vietas, kur, siekiant užtikrinti didesnį gyventojų saugumą, dar vertėtų įrengti kameras.

Taip pat, reaguojant į pastaruoju metu uostamiestyje įvykdytus rezonansinius nusikaltimus, Klaipėdos m. meras Vytautas Grubliauskas kreipėsi į Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininką Alfonsą Motuzą su prašymu skirti didesnį dėmesį nusikalstamumo prevencijai mieste bei imtis visų įmanomų papildomų priemonių, kad būtų užkirstas kelias galimiems nusikalstamų veikų proveržiams Klaipėdoje.

„Apklausų duomenimis, gyventojų pasitikėjimas Klaipėdos policija siekia daugiau nei 80 procentų. Tai išskirtinis rezultatas visoje Lietuvoje, pasiektas dėka uostamiesčio policijos pareigūnų profesionalumo ir kompetencijos. Todėl tikiu, kad ir plataus atgarsio visuomenėje sulaukę nusikaltimai  pačiu artimiausiu metu bus išaiškinti, kaip ir daugeliu atveju Klaipėdoje“, – pažymėjo V.Grubliauskas.

 

Nuotr. www.signa.lt