Pietinėje Klaipėdos dalyje – nauji Bendruomenės namai

Klaipėdoje oficialiai atidaryti nauji Bendruomenės namai, kuriuose jau šiandien įvairią savo veiklą vykdo beveik dvi dešimtys uostamiesčio senjorų mėgėjų meninių kolektyvų bei organizacijų. Oficialiu Bendruomenės namų atidarymu ir kartu surengta konferencija „Kaip jaučiasi senjorai Klaipėdoje“ vainikuojami uostamiestyje besibaigiantys Senjorų metai.

„Šie metai Klaipėdoje buvo išskirtinai turtingi įvairiomis senyvo amžiaus miestiečiams dedikuotomis veiklomis – nuo įvairių kultūrinių ar sveikatinimosi renginių iki spalio pradžioje pirmąkart uostamiestyje surengtos Auksinių vestuvių šventės. Tad galime drąsiai reziumuoti, kad Senjorų metų paskelbimas netapo tik garsia deklaracija, o padovanojo aibę įvairių senyvo amžiaus Klaipėdiečių dalią lengvinančių iniciatyvų ir gyvenimą praskaidrinančių renginių, neabejotinai turėsiančių tąsą ir ateinančiais metais“, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Uostamiesčio vadovas pažymėjo ir oficialiai atidarytų Bendruomenės namų svarbą turiningam bei kultūriškai turtingam garbingo amžiaus klaipėdiečių gyvenimui.

„Klaipėda tikriausiai yra pirmasis miestas Lietuvoje įkūręs bendruomenės namus, kuriuose gali glaustis kone visi miesto senjorus vienijantys kolektyvai. Tai, kad šiandien čia jų jau beveik dvidešimt, tik patvirtina tokių namų svarbą“, – teigė V. Grubliauskas.

Nauji bendruomenės namai įkurti Debreceno g. 48. Beveik 1,1 tūkst. kv. metrų ploto anksčiau čia veikusios mokyklos patalpos pertvarkytos į daugiafunkcinę erdvę įvairiems renginiams, susitikimams ir kitoms bendruomeninėms veikoms. Bendrai čia įrengtos dvi renginių ir repeticijų salės, keturios įvairiems užsiėmimams ar susibūrimams skirtos patalpos bei įvairios kitos veiklai užtikrinti reikalingos patalpos.

Bendruomenės namų patalpų remontui ir įrengimui panaudota beveik 110 tūkst. eurų. Beje, ateityje ši erdvė turėtų būti skirta ne tik senjorų, bet ir kitų vietos ar miesto bendruomenių poreikiams.