Peticija „Dėl Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbo sąlygų ir veiklos užtikrinimo ateityje“

Klaipėdiečiai pradėjo rinkti parašus, prašydami miesto valdžios statyti naują polikliniką ir neuždarinėti (neapjunginėti) jau veikiančių.

Klaipėdos Liberalų Sąjūdis parengė peticiją „Dėl Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbo sąlygų ir veiklos užtikrinimo ateityje“ ir patalpino ją Peticijos.lt svetainėje.

Peticijos tekste rašoma: „Esame sunerimę dėl Klaipėdos miesto savivaldybės mero, vicemerų ir administracijos veiksmų siekiant pertvarkyti gydymo įstaigas.“

Miesto valdžia atsisakė statyti naują Jūrininkų polikliniką, o šiuo metu įvairiose miesto vietose veikiančias poliklinikas planuoja sujungti ir perkelti į vieną pastatą.

„Esame įsitikinę, kad tokie su miesto bendruomene neišdiskutuoti ir skuboti sprendimai pablogins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę Klaipėdos mieste. Planuojamas toks didelis įstaigų veiklos apjungimas „po vienu stogu“ pietinėje miesto dalyje sutrikdys gydytojų darbą bei sumažins sveikatos paslaugų prieinamumą klaipėdiečiams“,- skelbiama peticijoje.

Peticijos autoriai prašo, kad savivaldybė toliau tęstų Jūrininkų poliklinikos Birutės g. statybos darbus, sustabdytų bet kokius veiksmus, siekiant perkelti miesto gydymo įstaigas į VŠĮ Klaipėdos miesto poliklinikos (Taikos pr. 76) patalpas. Taip pat, kad būtų užtikrinti Klaipėdos šiaurinės miesto dalies gyventojų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų kokybė ir prieinamumas, paliekant VŠĮ Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centrą dirbti, kaip atskirą centrą H. Manto g. 49 patalpose, bei neperkėlinėti kitų įstaigų.

Klaipėdos miesto savivaldybė raginama inicijuoti plačią visuomeninę diskusiją su medikų bendruomene, pacientų atstovais, įvairių sričių specialistais apie Klaipėdos gydymo įstaigų tinklo optimizavimą bei sveikatos priežiūros paslaugų  kokybės užtikrinimą miesto gyventojams.

Liberalų Sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininkas Artur Truš: „Klaipėdos poliklinikos nėra parduotuvės, kurias, kaip „Akropolyje“, galėtum sukelti po vienu stogu. Kalba eina apie žmonių sveikata. Poliklinikų medikai gydo tūkstančius klaipėdiečių, todėl jiems labai svarbu, kad čia suteikiamos gydymo paslaugos būtų savalaikės ir kuo arčiau namų.

Kodėl norima pabloginti situaciją ir siųsti karščiuojanti žmogų viešuoju transportu per visą miestą? Turime apginti tai, kas mums priklauso. Kuo daugiau žmonių palaikys peticiją, tuo didesnė tikimybė, kad miesto valdžia bus priversta pakeisti savo planus.“

Surinkti žmonių parašai bus įteikti Klaipėdos savivaldybės Merui, Tarybai ir Administracijai. Pilną peticijos tekstą galite rasti ir pasirašyti čia.  
https://www.peticijos.lt/visos/83747/del-klaipedos-pirmines-sveikatos-prieziuros-istaigu-darbo-salygu-ir-veiklos-uztikrinimo-ateityje/?fbclid=IwAR2OY5g5DUOSFIvOT458k1OvU2KSpFLN44kiqz1U8ky3RjCuIRawJDP6iG8

Pilnas peticijos tekstas:

DĖL KLAIPĖDOS PIRMINĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ DARBO SĄLYGŲ IR VEIKLOS UŽTIKRINIMO ATEITYJE

Esame sunerimę dėl Klaipėdos miesto savivaldybės mero, vicemerų ir administracijos veiksmų siekiant pertvarkyti gydymo įstaigas.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija atsisakė naujos Jūrininkų poliklinikos statybos, nutraukiant viešojo pirkimo procedūras dėl naujos Jūrininkų poliklinikos statybos Birutės g.
Taip pat, ne kartą, Klaipėdos meras A. Vaitkus bei ir kiti savivaldybės vadovai viešai pasisako, kad Jūrininkų sveikatos priežiūros centras, šiuo metu įsikūręs Taikos pr. 46, ateityje ne tik, kad neturės naujo pastato, bet bus perkeltas į VŠĮ Klaipėdos miesto poliklinikos (buvusi 3- ioji Klaipėdos miesto poliklinika) patalpas, adresu Taikos pr. 76.
Taip pat pranešimuose informuojama ir apie kitų savivaldybės gydymo įstaigų perkėlimą į tą pačią 3-iąją polikliniką „po vienu stogu“ t.y. Senamiesčio poliklinikos, Jūrininkų poliklinikos filialo Pievų tako g.
Esame įsitikinę, kad tokie su miesto bendruomene neišdiskutuoti ir skuboti sprendimai pablogins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę Klaipėdos mieste. Planuojamas toks didelis įstaigų veiklos apjungimas „po vienu stogu“ pietinėje miesto dalyje sutrikdys gydytojų darbą bei sumažins sveikatos paslaugų prieinamumą klaipėdiečiams.
VŠĮ Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras yra vienintelė savivaldybės įstaiga ,
teikianti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas šiaurinės miesto dalies gyventojams.

Todėl, mes žemiau pasirašę, prašome Klaipėdos miesto savivaldybės:
– Skelbti naujos Jūrininkų poliklinikos pastato Birutės g. statybos darbų konkursą;
– Sustabdyti bet kokius planus siekiant perkelti miesto gydymo įstaigas į VŠĮ Klaipėdos miesto poliklinikos (Taikos pr. 76) patalpas;
– Užtikrinti Klaipėdos šiaurinės miesto dalies gyventojų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir
prieinamumą, paliekant VšĮ Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centrą dirbti kaip atskirą
centrą šiaurinėje miesto dalyje;
– Inicijuoti plačią visuomeninę diskusiją su medikų bendruomene, pacientų atstovais, įvairių sričių specialistais apie Klaipėdos gydymo įstaigų tinklo optimizavimą bei sveikatos priežiūros paslaugų kokybės užtikrinimą miesto gyventojams.
– Užtikrinti, kad gyventojams nepablogėtų viešojo sveikatos sektoriaus paslaugų pasiekiamumas Klaipėdos mieste, įvertinat, kad Klaipėdos miestas yra miestas išsitęsęs ne vieną kilometrą.


Nuorodos į straipsnius:
https://www.atviraklaipeda.lt/2023/08/25/naujos-jurininku-poliklinikos-uostamiestyje-nebus/
https://www.atviraklaipeda.lt/2023/09/04/kodel-isties-atsisakyta-statyti-jurininku-poliklinika/
https://www.atviraklaipeda.lt/2023/08/29/klaipedos-liberalai-uz-naujos-jurininku-poliklinikos-statyba/
https://www.atviraklaipeda.lt/2023/09/13/visas-klaipedos-poliklinikas-sukels-po-vienu-stogu/
https://www.atviraklaipeda.lt/2023/09/15/medikai-stoja-pries-polikliniku-sukelima-po-vienu-stogu/