Pavasarį Klaipėda turės išrinktus seniūnaičius

Šiemet Klaipėdoje vyksiantys seniūnaičių rinkimai kvepia puikia galimybe būsimiems kandidatams į Seimą tokiu būdu surengti savo priešrinkiminę kampaniją.

Gegužės 1 d. Klaipėda jau planuoja turėti 54 seniūnaičius – visuomeniniais pagrindais dirbančius ir savo gyvenamajam kvartalui atstovaujančius klaipėdiečius. Savo kandidatūras tokioms pareigoms eiti norintieji jau galės pradėti siūlyti nuo kovo 1 dienos. Ši procedūra užtruks tris savaites – iki kovo 21 dienos.

Tuomet visi kandidatai iš savivaldybės pasiims gyventojų apklausos lapus ir patys eis rinkti klaipėdiečių parašų iš to kvartalo, kuriame jis pats gyvena ir kuriam norės atstovauti. Parašus bus galima rinkti visą mėnesį, iki balandžio 30 dienos.

Kuris kandidatas surinks daugiausia parašų, tas ir bus skelbiamas seniūnaičiu.

"Kaip žinote, Klaipėdoje nėra seniūnijų, todėl šita prievolė rinkti seniūnaičius mums atrodė nereikalinga. Tačiau kadangi teismas mums liepė tai daryti, tokius rinkimus privalome organizuoti, bet stengiamės, kad nereikėtų išleisti daug biudžeto lėšų. Todėl šiuo atveju iniciatyva bus skatinama iš apačios. Jei pats seniūnaitis sugebės apeiti kelis tūkstančius butų ir susirinkti parašus, tai jam išeis tik į naudą, nes pats susipažins su tos seniūnaitijos gyventojais", – sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Tiesa, neatmetama galimybė, kad į seniūnaičius ims kandidatuoti į Seimą norintys patekti mažiau žinomi klaipėdiečiai, – tai gali būti puiki priešrinkiminė kampanija.

"Visko gali būti, bet mes dėl to ir stengiamės suorganizuoti seniūnaičių rinkimus kuo greičiau", – sakė savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė.

Pasak jos, nėra numatytas mažiausias surinktų parašų skaičius, tad akivaizdu, kad gali pakakti ir vienintelio parašo, kad taptum seniūnaičiu, ypač jei toje seniūnaitijoje nėra daugiau konkurentų.

"Sunku prognozuoti, bet gali būti ir taip, kad bus tokių seniūnaitijų, kuriose gali nebūti nė vieno norinčiojo. Tokiu atveju tokiose seniūnaitijose mes procedūrą turėsime kartoti tol, kol bus išrinkti visi 54 seniūnaičiai. Beje, iš jų bus išrinkti 10 atstovų į seniūnaičių sueigą, atstovausiančią viso miesto interesams", – pasakojo A. Velykienė.

J. Simonavičiūtė juokavo, kad po minėtų rinkimų ji turės dvigubą priežiūrą – ją kontroliuos ne tik miesto tarybos nariai, bet ir seniūnaičiai.

"Seniūnaičių rinkimų tikslas – aktyvinti bendruomenes, kad jos burtųsi ir kartu spręstų iškilusias problemas. Kitas klausimas, ar tam tikrai reikia išsirinkti seniūnaičius. Klaipėdoje jau yra tokių bendruomenių, pavyzdžiui "Ąžuolyno", – svarstė J. Simonavičiūtė.

Seniūnaičiai renkami kas dveji metai. Įstatymas nenumato, kad turi būti tikrinama kandidato į seniūnaičius psichinė būklė.

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/pavasari-klaipeda-tures-isrinktus-seniunaicius-674897/