Pavasarį išdygs tūkstantis modernių konteinerių

Žadama, kad jau kitąmet Klaipėdoje bus įrengta maždaug tūkstantis požeminių bei pusiau požeminių konteinerių. Jie bus brangesni ir kur kas kokybiškesni nei dabar stovintys.

Pasak Klaipėdos vicemero Artūro Šulco, jau rengiamos rangovo konkurso sąlygos. Konkurso laimėtojui per žiemą teks parengti projektą, o jau pavasarį įrengti per 260 požeminių bei pusiau požeminių konteinerių stovėjimo vietų. Daugiausia jos bus prie įvažiavimų į daugiabučių kiemus. Taip pat jie bus statomi šalia garažų, paplūdimių.

Požeminiai konteineriai numatomi senamiestyje ir naujamiestyje, o visuose kituose Klaipėdos rajonuose – pusiau požeminiai, kurių antžeminė dalis sieks apie 90 cm.

„Komplektą turtėtų sudaryti mišrioms, popieriaus, plastiko, stiklo, o vietomis – tekstilės atliekoms skirti konteineriai”, – sakė Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Povilanskienė.

Iš viso naujieji konteineriai kainuos apie 5 mln. eurų. 15 proc. šios sumos teks pakloti Savivaldybei, o didžiąją dalimi prie projekto įgyvendinimo prisidės Europos Sąjunga. Būtent dėl jos laukimo Savivaldybė kurį laiką delsė imtis realizuoti šį projektą.

Mažosios architektūros plane numatyta, kad tokioje gamtiškoje aplinkoje, kaip Giruliai, konteineriai bus „puošiami” medžio apdaila.

Šiuo metu Klaipėdoje yra per 60 pusiau požeminių konteinerių komplektų tarp Baltijos prospekto ir Smiltelės gatvės ir kitur. Valdininkai sako, jog naudojant šiuos konteinerius, pastebėta, jog plastikiniai maišai nepasitvirtino. Tad vietoj jų planuojama dėti metalines kapsules.

„Maišai plyšta, juos sunku užrišti, persismelkia skysčiais, kvapais, tad vėliau sunku išplauti”, – komentavo R. Povilanskienė.

A. Šulcas pridūrė, jog nepasitvirtino ir plastikas išorėje. Jis lūžta ir įprastai naudojant, ir, aišku, daužant. Todėl naujieji konteineriai esą bus kur kas kokybiškesni ir brangesni. Jie bus gaminami iš metalo, medienos ir kitų atsparių medžiagų.

 

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/pavasari-isdygs-tukstantis-moderniu-konteineriu-1470657/

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.