Patvirtintas nedeficitinis Klaipėdos miesto biudžetas

Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybės taryba patvirtino 2016 metų Savivaldybės biudžetą. Numatoma, kad uostamiesčio Savivaldybės biudžeto pajamos šiemet sieks 139,35 mln. eurų,  o tai 13 proc. arba 16 mln. eurų daugiau nei pernai. Be to, patvirtintas biudžetas pirmą kartą per daugelį metų yra nedeficitinis – t. y. jo išlaidos yra tokio pat dydžio, kaip ir pajamos – 139,35 mln. eurų.

„Tai, kad 2016-ųjų metų biudžeto esama subalansuoto – kelerius pastaruosius metus vykdytos griežtos miesto biudžeto išlaidų kontrolės ir efektyvaus lėšų naudojimo, pamatuotų investicijų bei įvykdytų reformų pasekmė, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

– Patvirtinti nedeficitinį biudžetą pavyko ir dėl pasikeitusios Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos, pagal kurią Klaipėdai atiteks didesnė gyventojų pajamų mokesčio dalis, nei iki šiol.“

Pasak uostamiesčio mero, augant biudžeto pajamoms, šiemet Klaipėdoje numatyta skirti beveik dvigubai daugiau lėšų nei pernai investicijoms – bendrai 18,22 mln. eurų (be ES struktūrinių fondų ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų). Bus vykdomi naujo 50 m ilgio baseino statybos, Klaipėdos piliavietės šiaurinės kurtinos atstatymo, „Purienos“ darželio rekonstrukcijos ir naujo priestato statybos, Poilsio ir Sąjūdžio parkų sutvarkymo, Pempininkų aikštės rekonstrukcijos, kitų miesto viešųjų erdvių, paplūdimių, gatvių rekonstrukcijos ir remonto darbai bei kt.

Virš 1 mln. eurų numatyta skirti miestui svarbių objektų techniniams ar investiciniams projektams parengti – Bastionų g. su naujuoju tiltu per Danės upę, Jono kalnelio, Atgimimo aikštės, Turgaus aikštės, Danės skvero, Trinyčių parko, Ąžuolų giraitės, Futbolo mokyklos, Pamario g, Pajūrio g., Statybininkų pr. tęsinio, Tilžės g. ir Šilutės pl. sankryžos bei kt. Numatoma, kad dalies šių objektų statybos ar rekonstrukcijos darbai bus pradėti jau kitąmet.

4,4 mln. eurų daugiau šiemet numatyta skirti ir švietimui – iš viso 67,6 mln. eurų. Finansavimo apimtys augs ir kitoms sritims – socialinei apsaugai, sveikatos apsaugai, sporto plėtrai bei kt.

„Praėjusiais metais uostamiesčio Tarybai nusprendus iki 2019-ųjų padvigubinti finansavimą kultūrai, šiemet 1,1 mln. eurų  arba 27 proc. didėja ir šiai sričiai numatytas finansavimas. Daugiau lėšų bus skirta daliniam kultūros ir meno projektų finansavimui, kultūros infrastruktūros atnaujinimui, kitoms reikmėms“, – pažymėjo V. Grubliauskas.

2016-aisiais taip pat didės atlyginimai kultūros ir socialiniams darbuotojams, ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojams.

Prognozuojama, kad Klaipėdos miesto skola per 2016-uosius sumažės apie 8,8 mln. eurų – nuo 22,4 mln. eurų metų pradžioje iki 13,6 mln. eurų metų pabaigoje.

2016 metų Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto skaičiai

Biudžeto pajamos:

Gyventojų pajamų mokestis – 68,4 mln. eurų;

Nekilnojamojo turto mokestis – 7,8 mln. eurų;

Vietinės rinkliavos – 6,8 mln. eurų;

Kiti mokesčiai – 0,9 mln. eurų;

Materialiojo ir nematerialiojo turto pajamos – 1,6 mln. eurų;

Kitos pajamos – 13,2 mln. eurų;

Valstybės dotacijos – 40,7 mln. eurų;

Biudžeto išlaidos:

Švietimui ir ugdymui – 67,6 mln. eurų (48,5 proc. viso biudžeto);

Miesto infrastruktūros gerinimui, miesto tvarkymui ir pan. – 14,3 mln. eurų (10,3 proc. viso biudžeto);

Socialinei apsaugai – 20,2 mln. eurų (14,5 proc. viso biudžeto);

Kultūros ir sporto plėtrai – 14,6 mln. eurų (10,5 proc. viso biudžeto);

Aplinkos apsauga – 8,6 mln. eurų (6,1 proc. viso biudžeto);

Sveikatos apsaugai – 2,5 mln. eurų (1,7 proc. viso biudžeto);

Kitos išlaidos – 11,6 mln. eurų (8,4 proc. viso biudžeto).

 

Nuotr.: I. Juodytės / BFL nuotr./ www.diena.lt