Paplūdimiuose – naujovės

„Tikrai naudingas, vertingas ir perspektyvus projektas, gerinantis ne tik paplūdimio kokybę, bet ir suteikiantis gerokai daugiau patogumo poilsiautojams”, – taip naująją Giruliuose įrengtą apžvalgos aikštelę trečiadienį įvertino ją apžiūrėjęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Apžvalgos aikštelė įrengta Girulių paplūdimyje, prie gelbėtojų stoties. Čia galima rasti suoliukus, iš kurių puikiai matosi paplūdimys ir jūra. Be to, apžvalgos aikštelė įrengta paisant ir neįgaliųjų poreikių – padarytas specialus jiems pritaikytas pakilimo takas.

Klaipėdos paplūdimiuose šią vasarą galima pamatyti nemažai naujovių. Be Giruliuose įrengtos apžvalgos aikštelės, Pirmojoje Melnragėje įrengti treniruokliai, Smiltynėje atsirado vaikų žaidimų aikštelės, tinklinio aikštelės, futbolo aikštė, sumontuoti nauji stulpai su saulės energiją naudojančiais garsiakalbiais, dviračių laikikliai, gelbėtojai į iškvietimus važinėja naujais keturračiais.

Tiesa, meras pastebėjo, jog poilsiautojai dažnai vis dar nedrįsta naudotis naujovėmis: „Žmonės galbūt iš inercijos, pavyzdžiui, dviračius labiau linkę turėti šalia savęs negu palikti jiems skirtose prieigose. Matyt, prie visų naujovių, kad ir kokios jos perspektyvios būtų, reikia priprasti.”

„Dabar atsigręžėme į Girulius, kuriuose, palyginus su Melnrage ar Smiltyne, yra niūroka, tad įrengėme apžvalgos aikštelę, šią vasarą dar atsiras treniruoklis, kitais metais planuojame įrengti daugiau atrakcionų vaikams. Siekiame, kad paplūdimys nebūtų vien smėlis ir gultai, o suteikti poilsiautojams galimybę aktyviau ir sveikiau leisti laisvalaikį prie jūros”, – kalbėjo BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” direktorius Virginijus Urbonas.

Kaip viena svarbiausių ateities investicijų buvo minimas stacionarus tualetas. Tačiau jį įrengti yra gana sudėtinga – reikia vesti kanalizaciją, vandentiekį.

„Jeigu esame pasiruošę skirti tokią pinigų sumą, reikėtų apsvarstyti, galbūt galima įrengti nedidelę stacionarią gelbėjimosi stotį, kurioje būtų ir tualetas, ir dušai, gal net nedidelė kavinukė”, – svarstė V. Urbonas.

Šiais metais paplūdimių infrastruktūrai gerinti buvo skirta apie 300 tūkst. eurų, o iki 2019 m. yra suplanuotas pusantro milijono eurų biudžetas.

„Žingsnis po žingsnio priartėsime prie visiškai civilizuoto paplūdimio, kuriam mėlynosios vėliavos ne tik kad nereikės prašyti, bet ji mums bus siūloma”, – įsitikinęs V. Grubliauskas.

 

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr./www.ve.lt

http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/papludimiuose—naujoves-1481939/