Paplūdimiai intriguoja naujovėmis

Uostamiesčio paplūdimiai poilsiautojus pasitinka naujomis iniciatyvomis. Pliažuose jau baigiama įrengti dušus, sumontuoti vaikų žaidimų aikštelę. Saulėlydžiu norintiems pasigrožėti poilsiautojams – pastatyti suoliukai.

"Po poros metų intensyvaus darbo ir struktūrinių pertvarkymų gelbėjimo tarnyboje, Klaipėdos paplūdimiai poilsiautojus pasitinka naujomis iniciatyvomis bei atnaujinta infrastruktūra",- džiaugėsi Klaipėdos m. tarybos narys Audrius Vaišvila. 

Dušai – iš nerūdijančio plieno

Klaipėdos paplūdimiuose jau sumontuoti du iš nerūdijančio plieno pagaminti dušai, kurių vienas pastatytas prie centrinės gelbėjimo stoties Smiltynėje, o antrasis – Antrojoje Melnragėje. Vanduo į juos bus tiekiamas iš čia esančių gręžinių.

Vienas dušas savivaldybei atsiėjo 6 tūkst. litų. Dar apie 4 tūkst. 700 litų kainuos jų įrengimas.

„Dušai jau pastatyti, tik dar nesame pakloję medinių paklotų. Kol kas negalime pasakyti, kiek tiksliai jų reikės. Medinius paklotus įrengsime iki pat tako. Norime, kad žmonėms, kurie išsimaudė ar nusiplovė kojas, nereikėtų eiti per smėlį – jie pasiektų taką, atsisėstų ant suolo ir apsiautų batus“, – pasakojo įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktorius Virginijus Urbonas.

Pasak vadovo, dušą būtų galima įrengti ir Pirmosios Melnragės paplūdimyje. Į jį vanduo tiekiamas ne iš gręžinio, o iš prieigose esančio dušo ir tualeto.

„Tačiau tai būtų brangus malonumas“, – tvirtino V.Urbonas.

Pastatyti dušai, kuriais žmonės galės naudotis nemokamai, paplūdimiuose šiuo metu dar neveikia. Poilsiautojų jie lauks, kai bus užbaigti visi darbai. Pasak V.Urbono, sunku prognozuoti, ar ši paslauga bus populiari.

„Viskas paaiškės vasarą. Gal dušuose žmonės ir neskubės praustis, nes mūsų jūra nėra labai sūri, tačiau kojas tikrai ateis nusiplauti“, – prognozavo vadovas.

Aikštelę atvers kitą savaitę

Smiltynės paplūdimyje baigiama įrengti ir vaikų žaidimo aikštelę, kurios įgyvendinimo idėją buvo pateikę uostamiesčio politikai. Aikštelei įrengti buvo skirtos lėšos iš miesto biudžeto.

Pliaže jau pastatytos sūpynės, montuojamos piramidės formos laipynės. Planuojama, kad kitą savaitę vaikai jau galės naudotis nemokama žaidimų aikštele, kuriai įrengti buvo skirta 10 tūkst. litų.

Ir tai dar ne visos naujovės uostamiesčio pliažuose. Antrosios Melnragės paplūdimyje įrengta aikštelė, kur poilsiautojai gali prisėsti ant suoliukų ir stebėti saulėlydį.

„Kiek kartų buvau, ant suoliukų sėdėjo žmonės. Vadinasi, pataikėme“, – teigė vadovas.

Atnaujinta ir Smiltynėje esanti pirtis, kurios administravimu taip pat rūpinasi įstaiga „Klaipėdos paplūdimiai“. Buvo perdažytas jos pastatas.

Darbą vertina teigiamai

Įstaiga „Klaipėdos paplūdimiai“ tvarka visuose uostamiesčio paplūdimiuose rūpinasi pirmus metus. Pernai jai pavesta prižiūrėti ir Smiltynės pliažus.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tokį sprendimą ir įstaigos darbą įvertino teigiamai.

„Manyčiau, kad įstaiga dirba gerai. Pavesti pliažų priežiūrą jai buvo teisingas sprendimas. Dabar viskas yra vienose rankose. Mes tik patikriname, stebime, kad viskas būtų atlikta laiku“, – tvirtino vedėja.

Pasak I.Šakalienės, Smiltynėje problemų yra mažiau. Melnragėje ir Giruliuose dirbti sudėtingiau.

„Dar randame ir šiukšlių, nebaigti kloti ir visi takai. Tačiau, manau, įstaigos darbas tikrai pasiteisins“, – teigė vedėja.

Tiesa, I.Šakalienė atkreipė dėmesį, kad įstaiga dar nedirbo žiemą. Šaltuoju metų laiku ji galės pasiruošti medieną takams, remontuoti persirengimo kabinas, suolus, o pavasarį atlikti kitus darbus.

„Rangovas kitaip organizuodavo savo veiklą“, – teigė vedėja.

I.Šakalienė džiaugėsi ir tuo, kad įstaiga savo iniciatyva Antrojoje Melnragėje įrengė suoliukus, kur galima prisėsti ir grožėtis jūra.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/papludimiai-intriguoja-naujovemis-633101#ixzz33kpaQtv1
Nuotrauka www.kl.lt