Nuo liberalų gimtadienio minėjimo gaudė visas Klaipėdos senamiestis

 

„Nuo liberalų gimtadienio minėjimo šį kartą gaudė visas Klaipėdos senamiestis. Per trumpą žygį aptarėme 8 temas, kurių metu ne tik apsikeitėme nuomonėmis, bet susidraugavome su šusnimi naujų neperseniausiai į skyrių įstojusių narių. „
2014 metų kovo 21 dieną Klaipėdos liberalai rinkosi švęsti Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus 8-ojo gimtadienio. Ta proga šiemet vėl išsiruošėme į jau tradiciją tampantį žygį per barus. Nuo liberalų gimtadienio minėjimo šį kartą gaudė visas Klaipėdos senamiestis. Per trumpą žygį aptarėme 8 temas, kurių metu ne tik apsikeitėme nuomonėmis, bet susidraugavome su šūsnimi naujų ne per seniausiai į skyrių įstojusių narių. Bet apie viską nuo pradžių. Penktadienio vakarui buvo sudarytas griežtas tvarkaraštis minučių tikslumu, su 8-iais taškais, kuriuose turėjo būti gvildenamos iš anksto numatytos temos. Nors pradžia buvo numatyta 18.30, tuo laiku pasirodė tik 9 žygio dalyviai ir tai nuteikė ne itin optimistiškai, tačiau vos pradėjus pirmą diskusiją, stilingai vėluodami, vienas po kito sugužėjo visas būrys liberalų, nuo vos prieš tris dienas įstojusių naujų narių iki seimo nario Eugenijaus. Kadangi vienai diskusijai buvo numatyta tik po pusvalandį, vos visiems susirinkus jau turėjome kilti ir žygiuoti link kito taško. Iš pirmo baro iš viso išėjo 25 liberalai. Tai buvo tiek džiugesys dėl susidomėjimo renginiu, tiek lengvas šokas žygio koordinatoriui, nes visuose baruose buvo rezervuotos vietos 15-ai žmonių, o žinant, kad penktadienio vakarais Klaipėdos barai ir taip nebūna tušti, buvo kilusi baimė, kad daugelyje barų vietų gali trūkti. Tačiau į krūvą suvedus tiek sveikų protų, sprendimai gimsta savaime. Panaudodami savo derybinius įgūdžius ir įgimtą žavesį, susitarėme tiek su antro, tiek su visų kitų barų personalu ir klientais ir išsprendėme visus dėl didelio dalyvių skaičiaus kylančius nepatogumus. Kadangi susirinko liberalai, kurių kiekvienas turi savo nuomonę ir nebijo ją reikšti, iš anksto nustatytos temos buvo kvestionuojamos ir į jų vietą siūlomos kitos, kas tik pagyvino diskusijas. Kito diskusijų temos, kito ir diskutuojančių skaičius. Kažkas pasilikdavo artimesniame dūšiai bare ilgėliau ir vėl prisijungdavo vėliau, kažkas pakvietė prisijungti pakeliui sutiktus draugus ir tokiu būdu buvo išlaikyta dinamika, kuri visą vakarą neleido nuobodžiauti. Aplinkiniai su šypsena stebėdavo kaip prigužėdavo pilnas baras liberalų, išlenkdavo bokalą alaus ir, vos po 30-ies  minučių diskusijos, dingdavo. Tos 30 minučių kiekviename bare turbūt buvo įsimintiniausios tą vakarą. Artėjant link žygio pabaigos, prie gausaus švenčiančiųjų būrio prisijungė ir Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus su žmona. Susėdę prie alaus bokalų paskutiniame bare su juo akis į akį turėjo progą pabendrauti tiek skyriaus senbuviai, tiek naujokai. Tokia vakaro pabaiga buvo gražus gimtadieninis akcentas, kuris tarsi užtvirtino tai, kad žygio tikslai buvo įgyvendinti: sustiprintas skyriaus senbuvių tarpusavio ryšys; kolektyvas susipažino su naujai įstojusiais nariais; išnaudota reta proga "kaip lygūs su lygiais" pabendrauti su Liberalų sąjūdžio vadovais neoficialioje aplinkoje; klaipėdiečiams parodyta, kad liberalai moka švęsti ne tik linksmai bet ir kultūringai. 

2014 metų kovo 21 dieną Klaipėdos liberalai rinkosi švęsti Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus 8-ojo gimtadienio. Ta proga šiemet vėl išsiruošėme į jau tradiciją tampantį žygį per barus.

"Nuo liberalų gimtadienio minėjimo šį kartą gaudė visas Klaipėdos senamiestis. Per trumpą žygį aptarėme 8 temas, kurių metu ne tik apsikeitėme nuomonėmis, bet susidraugavome su šusnimi naujų neperseniausiai į skyrių įstojusių narių", – džiaugės Klaipėdos miesto skyriaus pirmininkas Simonas Gentvilas.

Bet apie viską nuo pradžių. Už  8 barų žygį atsakingas buvo ilgametis LR liberalų sąjūdžio Klaipėdos miesto skyriaus narys Julius Radauskas, kuris pasakojo, kad penktadienio vakarui buvo sudarytas griežtas tvarkaraštis minučių tikslumu, su 8-iais taškais, kuriuose turėjo būti gvildenamos iš anksto numatytos temos. Nors pradžia buvo numatyta 18.30, tuo laiku pasirodė tik 9 žygio dalyviai ir tai nuteikė ne itin optimistiškai, tačiau vos pradėjus pirmą diskusiją, stilingai vėluodami, vienas po kito sugužėjo visas būrys liberalų, nuo vos prieš tris dienas įstojusių naujų narių iki LR Seimo nario Eugenijaus Gentvilo. Kadangi vienai diskusijai buvo numatyta tik po pusvalandį, vos visiems susirinkus jau turėjome kilti ir žygiuoti link kito taško. Iš pirmo baro iš viso išėjo 25 liberalai. Tai buvo tiek džiugesys dėl susidomėjimo renginiu, tiek lengvas šokas žygio koordinatoriui Juliui Radauskaui, nes visuose baruose buvo rezervuotos vietos 15-ai žmonių, o žinant, kad penktadienio vakarais Klaipėdos barai ir taip nebūna tušti, buvo kilusi baimė, kad daugelyje barų vietų gali trūkti. Tačiau į krūvą suvedus tiek sveikų protų, sprendimai gimsta savaime. Panaudodami savo derybinius įgūdžius ir įgimtą žavesį, susitarėme tiek su antro, tiek su visų kitų barų personalu ir klientais ir išsprendėme visus dėl didelio dalyvių skaičiaus kylančius nepatogumus.

Kadangi susirinko liberalai, kurių kiekvienas turi savo nuomonę ir nebijo ją reikšti, iš anksto nustatytos temos buvo kvestionuojamos ir į jų vietą siūlomos kitos, kas tik pagyvino diskusijas. Kito diskusijų temos, kito ir diskutuojančių skaičius. Kažkas pasilikdavo artimesniame dūšiai bare ilgėliau ir vėl prisijungdavo vėliau, kažkas pakvietė prisijungti pakeliui sutiktus draugus ir tokiu būdu buvo išlaikyta dinamika, kuri visą vakarą neleido nuobodžiauti.

Aplinkiniai su šypsena stebėdavo kaip prigužėdavo pilnas baras liberalų, išgerdavo kavos ar išlenkdavo bokalą alaus ir, vos po 30-ies  minučių diskusijos, dingdavo. Tos 30 minučių kiekviename bare turbūt buvo įsimintiniausios tą vakarą. Artėjant link žygio pabaigos, prie gausaus švenčiančiųjų būrio prisijungė ir Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis su žmona. Susėdę paskutiniame bare su juo akis į akį turėjo progą pabendrauti tiek skyriaus senbuviai, tiek naujokai.

Tokia vakaro pabaiga buvo gražus gimtadieninis akcentas, kuris tarsi užtvirtino tai, kad žygio tikslai buvo įgyvendinti: sustiprintas skyriaus senbuvių tarpusavio ryšys; kolektyvas susipažino su naujai įstojusiais nariais; išnaudota reta proga "kaip lygūs su lygiais" pabendrauti su Liberalų sąjūdžio vadovais neoficialioje aplinkoje; klaipėdiečiams parodyta, kad liberalai moka švęsti ne tik linksmai bet ir kultūringai.