Nori apribojimų nestatantiems nuomininkams

Klaipėdos politikams akis bado parduoti ar išnuomoti, bet taip ir nevystomi sklypai.

Savivaldybė įpareigota išanalizuoti kelių itin patraukliose vietose esančių sklypų išnuomojimo principines sąlygas: į sutartis norima „įdėti” griežtas sąlygas dėl statybos terminų.

Tokius svarstymus pristatęs miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio komiteto pirmininkas Simonas Gentvilas tvirtino, kad nesvarbu, sklypas parduotas ar išnuomotas, jis negali virsti spekuliacijos įrankiu, ir investicijos turi ateiti iškart po sklypo perdavimo.

Labiausiai politikams nervus tampo prestižinėse vietose senamiestyje išnuomoti ar parduoti, bet dykvietėmis virtę sklypai.

„Galėtume priimti konkrečias sklypų nuomos sąlygas. Pavyzdžiui, jei sklypas išnuomojamas ir jei per 3 metus neišimamas statybos leidimas, o po 7 metų objektas nepastatomas, sutartis nutraukiama”, – siūlė S. Gentvilas.

Posėdyje dalyvavusi Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos miesto ir Neringos skyriaus vedėja Saulenė Narkuvienė paaiškino, kad parduodant sklypą (kas yra valstybės prioritetas) tokių sąlygų kelti neįmanoma, tačiau nuomojant būtų galima svarstyti tokį variantą, kadangi Vyriausybės patvirtintoje nuomos sutarties formoje yra numatyta galimybė įtraukti papildomas sąlygas.

„Iki šiol atvejų, kad dėl tokių priežasčių būtų nutraukta nuomos sutartis, nebuvo. Bandėme nutraukti nuomos sutartį su Tilžės gatvės kampe esančio sklypo nuomininkais, tačiau nuėjome iki kasacinio teismo, ir vis tiek pralaimėjome”, – tvirtino S. Narkuvienė.

„Bandysime daryti tokį projektą, kur būtų įrašytos nuomos sąlygos. Tai būtų, ko gero, vienintelis būdas kontroliuoti, kad sklypai būtų laiku išvystyti taip, kaip norime mes”, – pritarė Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Tokių sąlygų visų pirmiausia būtų norima itin patraukliems sklypams Tomo g. 26, keliems sklypams Smiltynėje – karčemai bei restoranui „Strandhalle” atkurti ir kt. Ar tai įmanoma padaryti, Savivaldybė išanalizuos per kelis mėnesius.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/nori-apribojimu-nestatantiems-nuomininkams-1418641/

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr./www.ve.lt