Neįgalieji bus laukiami „Gyvenimo namuose”

Antradienį Klaipėdoje buvo iškilmingai atidaryta neįgaliesiems skirta nuolatinės ir laikinos globos viešoji įstaiga „Gyvenimo namai”. Joje galės gyventi 30 negalią turinčių asmenų.

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis” įsteigta VšĮ „Gyvenimo namai” įsikūrė Bendruomenės namuose Debreceno gatvėje.

Bendrijos pirmininkė Janina Tulabienė sakė, kad šioje vietoje trys dešimtys neįgalių asmenų galės gyventi, leisti laisvalaikį, jie bus pamaitinti, užimti, jais bus pasirūpinta visapusiškai.

„Kelios vietos bus skirtos ir trumpalaikei globai. Tėvai ar globėjai galės trumpam čia palikti neįgalų asmenį, jei jiems reikės kur nors išvykti ir negalės pasirūpinti”, – sakė J. Tulabienė.

Pasak pokalbininkės, įstaiga labiau orientuosis į jaunesnio amžiaus negalią turinčius asmenis. J. Tulabienė tikino, kad poreikis šiai paslaugai yra didžiulis, tačiau iki šiol Klaipėdoje nebuvo nuolatinės globos paslaugos, klaipėdiečiams tekdavo vykti į Kretingą, Šilutę.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė džiaugėsi, kad pasikeitė miesto valdžios nuomonė, jog tokios įstaigos Klaipėdoje nereikia.

„Visada skaudėdavo širdį siunčiant neįgalius žmones į pensionatą kitur. Šito reikia, turime neįgaliems žmonėms suteikti paslaugas savo mieste”, – kalbėjo A. Liesytė.

Jos teigimu, labai gerai, kad tokią įstaigą atidarė nevyriausybinė organizacija, mat visuomenėje vyrauja nuomonė, kad valstybinės įstaigos kažką daro ne taip, tad šiuo atveju tikimasi, kad pati miesto bendruomenė prisidės prie šių namų tobulėjimo.

J. Tulabienė prisiminė, kad 2013 metais jos vadovaujama bendrija gavo patalpas Debreceno g., tačiau joms reikėjo daug investicijų. Per 100 tūkst. eurų remontui skyrė miesto Savivaldybė, parengus projektą dar per 300 tūkst. eurų buvo gauta iš Europos Sąjungos fondų. 2014 metų liepą pradėjus darbus šiandien jau džiaugiamasi jaukiomis ir negalią turintiems asmenims pritaikytomis patalpomis.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/neigalieji-bus-laukiami-gyvenimo-namuose-1411227/

© Eimanto CHACHLOVO nuotr./www.ve.lt