Naujo darželio statyba: pokyčiai sulig įstaigos tvora nesibaigs

Darbai Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Puriena“ gerokai pasistūmėjo į priekį. Senasis Naikupės gatvėje įsikūrusios įstaigos korpusas po šventų Velykų jau bus baigtas rekonstruoti, greta iškilo ir naujas priestatas, tapsiantis pirmuoju per nepriklausomybės laikotarpį Klaipėdoje pastatytu darželiu.

Senajame darželio korpuse iki pabaigtuvių liko vos pora savaičių: fasadas jau dengiamas dekoratyviniu tinku, ant stogo montuojama vėdinimo įranga, viduje netrukus bus statomi baldai. Naujasis priestatas šiuo metu džiovinamas ir vėdinamas, ruošiamasi pradėti intensyvius įrengimo darbus. Kartu tvarkoma ir darželio aplinka: montuojami žaidimų įrenginiai, aikštelėse klojama paminkštinta danga, tiesiami nauji takai.

„Akivaizdu, kad ne tik savivaldybė, bet ir statybininkai suvokia, koks svarbus šis objektas miestui, ir deda visas pastangas, kad mažieji klaipėdiečiai rudenį jau galėtų pradėti jaukiose šios įstaigos patalpose. Tikimės, kad atidarius šį darželį, realiai bus išspręsta vietų trūkumo Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigose problema“, – sako statybvietėje apsilankęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Rudenį lopšelį-darželį „Puriena“ galės lankyti apie 380 vaikų, tai yra dvigubai daugiau nei prieš plėtrą.

Pokyčiai sulig įstaigos tvora nesibaigs: netrukus prasidės ir palei darželį einančio privažiuojamojo kelio rekonstrukcija. Pro „Purieną“, Teritorinę darbo biržą, „Gilijos“ pradinę mokyklą ir „Ryto“ vaikų globos namus besidriekianti atkarpa bus sutvarkyta ir pratęsta iki keliuko, įsiliejančio į Baltijos prospektą. Greta atnaujinto kelio bus įrengtos trys aikštelės, kuriose atvykusieji į šalia įsikūrusias įstaigas, galės laikinai palikti automobilius, taip pat bus sutvarkyta pėstiesiems ir dviratininkams reikalinga infrastruktūra, aplinka bus pritaikyta neįgaliesiems. Nors visi darbai iki rudens nebus atlikti, planuojama, kad atidarius darželį, keliu jau bus galima naudotis. Darbus atliks projektavimo ir rangos darbų konkursą laimėjusi UAB „VVARFF“.  Sutarties vertė – 363 tūkst. eurų.

Paties darželio rekonstrukcijos ir plėtros darbų vertė  – beveik 3,3 mln. eurų. Projektą įgyvendina konkursą laimėjusi bendrovė „Lyderio grupė“. Darbus finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Uosto indėlis – beveik 1,84 mln. eurų. Prisidėdamas prie projekto uostas kompensuoja dėl Minijos ir Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos uždarytų „Aušrinės“ darželio ir Moksleivių saviraiškos centro pastatų netektį.

www.klaipeda.lt

Nuotr. www.klaipeda.lt