Naują mokyklą žada Žolynų kvartale

Uostamiestyje kilus triukšmui dėl plano perskelti Tauralaukio progimnaziją ir moksleivius ugdyti dviejose vietose, bandoma rasti sprendimą, kuris įtiktų ir mokyklos bendruomenei, ir politikams. Galiausiai nuspręsta, kad geriausia būtų statyti naują mokyklą, kurią lankytų ne tik visi Tauralaukio, bet ir kitų šiaurinės miesto dalies rajonų gyventojų vaikai.

Projektą miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetui vakar pristačiusi Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė nurodė, kad specialiai sudaryta darbo grupė analizavo esamą ir prognozuojamą demografinę padėtį bei ieškojo vietos, kuri šiaurinės dalies moksleiviams būtų patogiausia.

„Į darbo grupę buvo įtraukti ir žemėtvarkos, architektūros, urbanistikos specialistai, posėdžiuose dalyvavo ir bendruomenės, mokyklos atstovai. Buvo analizuojama galima demografinė situacija plečiantis įvairiems šiaurinės miesto dalies mikrorajonams, ne tik Tauralaukio, bet ir Žolynų, Dragūnų mikrorajonuose, sodų bendrijose. Skaičiuota, kiek juose ateityje galėtų gyventi vaikų, kur jiems būtų patogiausia lankyti mokyklą”, – sakė L. Prižgintienė.

Darbo grupė nustatė, kad didžiausia vaikų koncentracija ateityje bus Labrenciškės rajone ir numatomame plėsti Medelyno kvartale bei Luizės rajone (1 100 – 1 900 vaikų, kai Tauralaukio rajone – apie 550 vaikų). Taigi ieškota vietos, kuri būtų lengvai pasiekiama šių rajonų gyventojų vaikams. Esą šiuo požiūriu priimtiniausia vieta naujos mokyklos statybai pasirodė sklypas Kretingos gatvėje, prie Žolynų gyvenamojo kvartalo.

„Tai sklypas netoli upės, netoli Botanikos sodo. Labai graži vieta”, – sakė Švietimo skyriaus vedėja.

L. Prižgintienės teigimu, čia būtų galima statyti mokyklą, kurioje galėtų ugdytis apie 750 vaikų – į ją būtų perkelti dabartinės Tauralaukio progimnazijos moksleiviai. Skaičiuojama, kad statybos galėtų kainuoti apie 6 mln. eurų.

Lėšų reikėtų ir dabartinės Tauralaukio mokyklos rekonstrukcijai, kurioje įsikurtų apie 190 vietų ikimokyklinio ugdymo įstaiga. Tam esą būtų galima panaudoti ir Europos Sąjungos lėšas. Teigiama, kad būtų galima griauti senąjį ir statyti visiškai naują, modernų pastatą. Rekonstrukcija atsieitų nuo 600 tūkst. iki milijono eurų.

Pasak L. Prižgintienės, reikia paskubėti rengiant projektus, nes moksleivių skaičius auga ir dalyje mokyklų vietų ima trūkti.

Komiteto pirmininkas Simonas Gentvilas teigė girdėjęs, kad Žolynų kvartalo bendruomenė kalbomis apie būsimą mokyklą yra nepatenkinta. Esą jie nenorėtų, kad čia veiktų ugdymo įstaiga. L. Prižgintienė tokiomis kalbomis stebėjosi – esą iš šiaurinės miesto dalies gyventojų nuolat plūsta prašymai pastatyti mokyklą.

Darbo grupės parengtą pasiūlymą Savivaldybės administracijos direktorius teiks tvirtinti miesto Tarybai. Pasak komiteto nario Algirdo Grublio, reikia pasistengti, kad darbai vyktų sklandžiai ir naujos mokyklos statybas Klaipėda užbaigtų 2018-aisiais, kai Lietuva minės valstybės atkūrimo šimtmetį.

„Galbūt ir pavadinti galėtume Lietuvos šimtmečio mokykla? Būtų gražu”, – mintimis dalinosi A. Grublys.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/nauja-mokykla-zada-zolynu-kvartale-1476583/

Nuotr. Martyno VAINORIAUS nuotr./www.ve.lt