Nauja mokykla kils Žolynų kvartale

Vakar miesto Taryba pritarė naujos mokyklos statyboms Žolynų kvartale. Nauja ugdymo įstaiga turėtų būti pastatyta iki 2019-2020 m. mokslo metų.

Apie naujos mokyklos statybas imta kalbėti svarstant Tauralaukio mokyklos likimą – planuota pradinės ir pagrindinės pakopų moksleivius ugdyti atskirai, ne viename pastate. Tokia idėja sukėlė didžiulį mokyklos bendruomenės bei Tauralaukio gyventojų nepasitenkinimą. Imta ieškoti galimybių visus Tauralaukio mokyklos moksleivius ir toliau ugdyti vienoje vietoje.

Specialiai sudaryta darbo grupė analizavo esamą ir prognozuojamą demografinę padėtį šiaurinėje Klaipėdos dalyje bei ieškojo vietos, kuri kelių mikrorajonų moksleiviams būtų patogiausia. Ieškota vietos, kuri būtų patogi ne tik Tauralaukio, bet ir Žolynų, Dragūnų, Labrenciškės, Luizės mikrorajonų, sodų bendrijų gyventojų vaikai.

Priimtiniausia vieta naujos mokyklos statybai pasirodė sklypas Kretingos gatvėje, prie Žolynų gyvenamojo kvartalo, netoli Botanikos sodo.

Planuojama, kad naujoje mokykloje galėtų ugdytis apie 750 vaikų.

Tarybos narys Simonas Gentvilas atkreipė dėmesį į tai, kad Žolynų kvartalo bendruomenė esą nepalankiai žiūri į tokias statybas, tačiau į jos nuomonę neva nebuvo atsižvelgta. Pasak politiko, apmaudu dėl bendruomenių susipriešinimo – kiekviena gina savo interess. Jis ragino projektuojant mokyklą į procesą įtraukti vietos bendruomenes – kad šios įvertintų projektinius pasiūlymus, dalyvautų svarstymuose.

Šilojų seniūnaitis Aurimas Mockus nurodė, kad absoliuti dauguma Dragūnų kvartalo gyventojų, paklaustų, ar jiems tinka vieta, pasisakė už parinktą vietą. Vis dėlto A. Mockus prašė politikų atsižvelgti į Žolynų kvartalo gyventojų argumentus bei nuomones, kad nenukentėtų pastarųjų interesai.

Skaičiuojama, kad statybos galėtų kainuoti apie 6 mln. eurų.

Tarybos nariai po balsavimo sveikino vieni kitus – 20 politikų balsavus „už”, 2 – „prieš”, o dar 2 susilaikius, buvo nuspręsta, kad pagaliau po 25 metų pertraukos uostamiestyje bus statoma nauja mokykla.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/nauja-mokykla-kils-zolynu-kvartale-1480431/

© Eimanto CHACHLOVO nuotr./www.ve.lt