Liudvikas Albertas Mileška

DSC_3729Biografija

Liudvikas Albertas Mileška gimė 1944m. spalio 15 d. Mažeikiuose. Baigė Klaipėdos 4-ą vidurinę mokyklą. Vedęs žmoną Vidą, sūnus Albertas, duktė Indrė.
1964-1967m. mokėsi Kauno politechnikos institute, Lietuvos švietimo ministerijos siuntimu 1967-1970 m. mokėsi Kaliningrado technikos institute ir įgijo inžinieriaus laivų statytojo specialybę. 1970-1981 m. dirbo Lietuvos žuvies pramonės susivienijime laivų mechaninės tarnybos skyriaus inžinierium, vedėjo pavaduotoju. 1982-1993 m. dirbo Klaipėdos aukšto sportinio meistriškumo mokykloje irklavimo treneriu. 1993-2014 m. dirbo BĮ Klaipėdos m. sporto centre irklavimo treneriu. 1993 metais įsteigė Visuomeninę organizaciją Klaipėdos irklavimo klubą ir VšĮ Klaipėdos irklavimo centrą. Neįgaliųjų irklavimo pradininkas Lietuvoje. Pagrindinis irklavimo renginių organizatorius Klaipėdoje.
Treneruoja irkluotojus nuo 1972 metų iki dabar. Liudvikas Mileška parengė 5 olimpiados dalyvius, 3 pasaulio čempionatų prizininkus. Dar 12 sportininkų yra patekę į pasaulio čempionatų dešimtukus. Jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio trenerio vardas 1979m.
Liudvikas Mileška aktyviai sportuoja. Yra daugkartinis Lietuvos irklavimo čempionatų prizininkas ir čempionas. Pasaulio senjorų krepšinio čempionato 3 vietos laimėtojas ir dukart Europos senjorų krepšinio antros vietos laimėtojas.

Visuomeninė veikla:
Klaipėdos miesto visuomeninės sporto tarybos narys
Lietuvos irklavimo federacijos vykdomojo komiteto narys
Rotary klubo „Klaipėda“ narys
Lietuvos krepšinio veteranų rinktinės, krepšinio klubo „Neptūnietis“ narys
Klaipėdos bendruomenės sveikatos tarybos narys
Klaipėdos jūrinės kultūros koordinacinės tarybos narys

Liudviko Mileškos turimi apdovanojimai:
Apdovanotas Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento įvairiais apdovanojimais, tame tare “garbės kryžiumi” ir “aukso medaliu”. Lietuvos olimpinio komiteto apdovanotas „Olimpine žvaigžde“.
Pasak istoriko, žurnalisto Lino Poškos: “ Reikėtų kelių lapų išvardinti jo garbės vardus. Išvardinti jo auklėtinių – pasaulio čempionų ir prizininkų, olimpinių žaidynių dalyvių pasiekimus. Klaipėdietis nuo 1949 metų, Liudvikas Mileška suaugęs su mūsų miestu, myli jį, ir savo auklėtinių pasiekimais garsina mūsų miestą Klaipėdą pasaulyje. Bet, kaip pagarbus jo mokinys, minėsiu pirmiausia tas Liudviko savybes, kurios daro jį tinkamą ir reikalingą Klaipėdos miesto taryboje. Protingas ir plataus akiračio. Geras organizatorius, lyderis iš prigimties – tačiau kuklus ir neužgožiantis autoritetu savo komandos. Nesavanaudiškas. Dirbdamas su jaunimu – jaunas savo dvasia, greito proto, nedogmatiškas. Sportiškas ir nesugriuvęs optimistas, visuomeniškas.”
“Sportas Klaipėdoje turi pakilti į kokybiškai aukštesnį lygį. Aktyvus sportavimas ugdo ne tik jaunuolio kūną; sportas formuoja asmenybę. O Klaipėdai labiausiai ir reikia nepatižusios, o tvirtos kuriančios jaunosios kartos. Būtina suaktyvinti senjorų sveikos gyvensenos ir sporto veiklą Klaipėdoje”- L.Mileška