Justinas Liubinskas

Justinas-lankst
Biografija

Gimiau 1984 m. balandžio 15 d., nuo 2012 m. vedęs, nuo 2014 m. turiu sūnų. Puikiai kalbu angliškai, neblogai rusiškai, žinoma ir lietuviškai. Esu šiaulietis, kurį laiką gyvenau Vilniuj, tačiau meilės reikalais prieš 4 metus atsikrausčiau į Klaipėdą. Išvykt nebesinori.

Mokslai
Nuo 1990 iki 2002 m. vidurinis išsilavinimas Šiaulių Lieporių vid. m-kla, nuo 2002 iki 2006 – VU informatikos bakalauras. Nuo 2006 iki šiol (greičiausiai jau išbrauktas) MRU nebaigtas elektroninio verslo vadybos magistras.

Darbai
Dirbti pradėjau dar mokykloj. Pirmieji pavieniai darbai programavimo srityje,  teko prižiūrėti ir vieno kompiuterinių žaidimų salono serverius, taip pat dirbti prie daugybės internetinių sistemų. 2005-2006 dirbau programuotoju „autoplius.lt“, sistemų analitiku „plius.lt“. 2006-2007 teko padirbėti vienoj didžiausių Lietuvos įstaigų – TEO. Nuo 2007 iki 2009 dirbau techninių sprendimų vadovu „pigu.lt“, teko kurti vieną didžiausių elektroninio verslo ryklių nuo nulio. Nuo 2009 tapau laisvai samdomas programuotojas, nuo 2011 įkūriau įmonę ir tapau „double.lt“ direktorium, tačiau širdyje visada esu IT specialistas – programuotojas. Šiuo metu taip pat dirbu programuotoju įmonėje „Mailerlite”.

Pomėgiai
Be srities, kurioje dirbu, dar mėgstu ir politiką (be abejo), taip pat orientavimosi sportą, kuris, pasak vieno išminčiaus, yra tarsi „bėgimas žaidžiant šachmatais“. Su tokiu sportu po to ir gyvenimas lengviau gyvenasi.

Politika
Savivaldai trūksta kompetencijos IT srityje, kuri yra labai svarbi šiandieniam pasaulyje. Matau daug dalykų, ką galima sutvarkyti, nepaisant to ar būsiu išrinktas:

  • Automobilių statymo kiemuose leidimai taps elektroniniai. Nereiks išeiti iš namų, norint tokį gauti.
  • Savivaldybės interneto svetainėj bus patogiau ir gražiau, ją nebus gėda rodyti ir draugams bei patiems joje lankytis. Interneto sistema savivaldybei neturi ir negali kainuoti septynženklės sumos.
  • Reikia atsisakyti brangios programinės įrangos savivaldos įstaigose, kuri nėra gyvybiškai reikalinga ir ją pakeičiant kita, nemokama, atviro-kodo arba pigesne, taip kad nenukentėtų dirbančiųjų komfortas.
  • Pažadu apsilankyti visose savivaldybės įmonėse ir ieškoti procesų, kurie leistų taupyti darbuotojų laiką, jų darbą paversti mažiau rutininiu, kažkuriuos darbus automatizuojant ir tokiu būdu atlaisvinant darbo krūvį.
  • Kompiuteriai, serveriai ir programinė įranga, kuria naudojamės turi padėti ir taupyti laiką bei pinigus, o ne būti tik eilutė išlaidų skiltyje.