Moksleiviai ir neįgalieji Klaipėdos miesto muziejus lankys nemokamai

Klaipėdos savivaldybei pavaldžių muziejų parodas ir ekspozicijas uostamiesčio moksleiviai ir neįgalieji bei jų padėjėjai galės lankyti nemokamai. Tam šiandien, gruodžio 21 d., pritarė savivaldybės taryba. Ši tvarka galios Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Pilies, Kalvystės muziejuose, Klaipėdos kultūrų ir komunikacijų centro Parodų rūmuose.

Išanalizuoti galimybę moksleiviams muziejuose lankytis nemokamai, Savivaldybės administracijai pavedė miesto meras. Idėja dėl nemokamo muziejų lankymo buvo iškelta ir svarstant Šimtmečio paminėjimo programą.

„Kultūros prieinamumas nuo šiol Klaipėdoje bus dar didesnis. Dėkoju tarybai už vienbalsį šios iniciatyvos palaikymą ir kartu noriu aiškiai pasakyti, kad tai tik ilgo kelio pradžia. Moksleiviams ir neįgaliesiems turėtų būti nemokamai atveriama kuo daugiau muziejų ir salių. Ugdyti kultūros poreikį labai svarbu, nes tai išlieka visam gyvenimui“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tikimasi, kad sprendimas moksleiviams ir negalią turintiems asmenims atverti muziejų ekspozicijas nemokamai paskatins dar labiau domėtis miesto kultūra, istoriniu paveldu, padės savarankiškai lavintis.

Muziejų atstovai nurodė, kad dėl įvestos naujos lengvatos įstaigos per metus bendrai gali prarasti apie 5100 eurų pajamų. Negautos pajamos muziejams bus kompensuojamos iš savivaldybės biudžeto.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, Pilies, Kalvystės muziejų bei Klaipėdos kultūrų ir komunikacijų centro Parodų rūmų parodas bei ekspozicijas nemokamai galės lankyti ir ikimokyklinio amžiaus vaikai, kuriems tokia lengvata galiojo ir iki šiol, taip pat moksleivių grupes lydintys mokytojai bei turistų grupes lydintys gidų gildijos nariai.

Dalis muziejų yra pavaldūs Kultūros ministerijai, kuri taip pat yra iškėlusi panašią iniciatyvą dėl galimybės ateityje moksleiviams lankyti muziejus nemokamai.

www.klaipeda.lt