Mokesčiai už darželius: prašoma visuomenės nuomonės

Mokesčių už uostamiesčio darželius tvarką analizuojanti darbo grupė antradienį priėmė sprendimą atiduoti naujus pasiūlymus svarstyti visuomenei ir tik sulaukus jos pastabų balandį politikams teikti svarstyti galutinį projektą.

„Iš darželių bendruomenių tikimės pastabų, siūlymų, kurie vėl darbo grupėje bus aptarti”, – vakar pasibaigus darbo grupės posėdžiui minėjo Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Pagal naujai parengtą tvarką, kuri pritarus miesto Tarybai įsigaliotų nuo rugsėjo 1-osios, planuojama išskaidyti mokesčius už vaikų ugdymą ir maitinimą. Siūloma, kad ugdymo kaštai liktų Savivaldybės, o maisto produktų pirkimas bei patiekalų gaminimas taptų tėvų rūpesčiu. Mokestis už maitinimą būtų sudarytas iš dviejų dalių – kintamosios už maisto produktus ir fiksuotos už maisto gaminimą. Sutarta, kad tuo atveju, jei vaikas nelanko darželio, tėvai neturėtų mokėti už maisto produktus, tačiau vis tiek kas mėnesį privalėtų mokėti 15 eurų už maisto gaminimą ir virtuvės išlaikymą.

Nors darbo grupėje buvusiems tėvų atstovams ir nėra iki galo aišku, kaip buvo apskaičiuotas tas 15 eurų mokestis, ir dėl to net eita aiškintis su valdininkais, visgi nuspręsta kol kas jį palikti tokį, kokį siūlo valdininkai, o jei darželių bendruomenėms taip pat kiltų įtarimų, prie šio mokesčio dydžio esą vėl bus sugrįžta.

Preliminariai skaičiuojama, kad pagal naujai siūlomą tvarką visas dienas darželį lankantiems vaikams mokestis už darželį, palyginti su dabartiniu, padidėtų maždaug 1,25-1,5 Eur. Tačiau nauja tvarka būtų palanki dažnai sirguliuojančių vaikų tėvams.

„Be to, tėvams bus sudarytos visos sąlygos patiems pasirinkti, kaip turi būti organizuojamas vaikų maitinimas kiekviename konkrečiame darželyje. Pavyzdžiui, jei nepatinka, koks maistas gaminamas pačiame darželyje, tėvai galės nuspręsti, kad maistą į darželį gali atvežti kiti tiekėjai”, – aiškino N. Laužikienė.

Ji priminė, kad darželių lankomumo niuansai bus reglamentuoti kitoje – vaiko priėmimo į ugdymo įstaigą tvarkoje. Esą ten ir bus išaiškinta, kiek gali būti be nepateisintos priežasties nelankytų dienų ir kas yra tos nepateisinamos priežastys.

„Principas paprastas – kol darželiuose vietų yra nepakankamai, į vaikų lankomumą turime žiūrėti griežtai, kad nebūtų jokių piktnaudžiavimo atvejų”, – minėjo Savivaldybės atstovė.

Antradienį buvo diskutuota ir dėl to, kad tėvams gana dažnai kyla įtarimų dėl galimai neskaidrių maisto produktų pirkimų. Tad sutarta Savivaldybėje steigti dar vieną darbo grupę, kuri ir turėtų pasiaiškinti, kodėl kyla toks nepasitikėjimas ir ką būtų galima tobulinti šioje srityje.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/mokesciai-uz-darzelius-prasoma-visuomenes-nuomones-1441034/

Nuotr. © SCANPIX nuotr./www.ve.lt