Džiaugiamės, kad miesto meras girdi klaipėdiečių prašymus. Tačiau gaila, kad juos vadina mitais, čia pat įvardindamas „tiesą”, kurią bandoma pagrįsti išvedžiojimais ir žodžiu žaismu.
Pasižiūrėkime.
Pavyzdys:
VŠĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro naujo pastato statybos sustabdytos ir nebus statomos.
Meras sako, jog tai mitas, kuris pagrindžiamas tokia „tiesa”: „Jūrininkų sveikatos priežiūros centro statyba laikinai sustabdyta… <…> Jūrininkų sveikatos priežiūros centro statybos neišbraukiame iš ilgalaikių planų”.
Ačiū, mere. Jūrininkų poliklinikos statybų įgyvendinimas buvo numatytas 2025 m., tad TIESA tokia, kad sveikatos priežiūros centrą „įtraukti į ilgalaikius planus”, kurie nežinia ar bus įgyvendinti apskritai, yra daug saugiau gyventojų atžvilgiu, negu iš tiesų konstatuoti faktą, kad jūsų vadinamas mitas, yra didesnė tiesa, nei jūsų paties žodžių žaismas.
Dar vienas pavyzdys:
Atsisakoma modernaus bendruomenės centro – bibliotekos statybų.
Vėlgi meras įvardina šį faktą kaip mitą, teigdamas: „<…> atsisakome šio objekto statybų, kadangi norime įvertinti ir dar kartą įsitikinti, ar prieš kelerius metus parengta galimybių studija ir jos išvados, vis dar aktualios.”
Aktualios, mere, aktualios. Kas šiuolaikiniame pasaulyje yra biblioteka miestiečių gyvenime? Tai jau nebėra vien spausdintos ir elektroninės informacijos paslaugų teikimas. Tai – edukacinių ir kultūrinių projektų įgyvendinimas, praturtinantis miestiečių gyvenimą, itin aktualus augančiam jaunimui ir inteligentiškiems senjorams. Dar 2015 metais buvo konstatuota, jog blogiausia situacija yra pietinėje miesto dalyje, kur bibliotekų tinklas neatitinka tarptautinių standartų, nes maži bibliotekų filialai tiesiog išsibarstę daugiabučiuose. Meras, aptardamas naują miesto planą, išdidžiai teigia, jog ypatingą dėmesį skirs senamiesčiui ir centrinei miesto daliai. Šiek tiek apmaudu, kad taip skirtingai rūpinamasi miestiečiais, gyvenančiais skirtingose miesto dalyse.
Kitaip sakant, statybų nebus, nors poreikis akivaizdžiai aktualus. Tad koks gi tai mitas Veikiau niūri realybė.
Taigi, pavyzdžių yra ne vienas ir ne du. Tačiau faktas tas, kad vadinti mitais tai, ko negalima pagrįsti yra ne kas kita kaip gynyba. O kas ginasi Tik tas kas jaučiasi kaltas…