Ministerija padės uostui sparčiau persiorientuoti

Klaipėdoje apsilankęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas susitikime su uosto krovos įmonių vadovais sakė, kad ministerija maksimaliai sutrumpins taršos leidimų išdavimą naujiems kroviniams arba leis naudoti jau turimus, jei galima tarša nebus didesnė.

„Reikia užtikrinti, kad nesustotų kelių tiesimas, “Rail Baltica„ projekto įgyvendinimas, kad būtų užtikrintas tokių įmonių kaip “Akmenės cementas„, Lifosa“ darbas”, – sako S. Gentvilas. Anot jo, iki šiol žaliavos būdavo atvežamos geležinkeliu iš Rytų valstybių, dabar tai bus daroma per Klaipėdos uostą.

„Kalbame apie metalo, skaldos, medienos, kitų medžiagų ir žaliavų importą“, – sako S. Gentvilas.

Anot jo, ministerija maksimaliai sutrumpins procedūras, kai kurių net atsisakys, kad taršos leidimai naujiems kroviniams būtų išduodami kuo greičiau.

„Numatome, kad jei naujo krovinio galima tarša neviršys verčių, kurios jau yra numatytos krovos įmonių turimuose leidimuose, naujų leidimų apkritai nereikės“, – sako S. Gentvilas.

Jis supranta, kad situacija dėl karo Ukrainoje tiek uoste, tiek visoje Lietuvoje yra įtempta. Todėl labai svarbu, kad visos institucijos koordinuotų savo darbą, o iškilusios problemos būtų sprendžiamos kuo operatyviau.

Šaltinis:

https://ve.lt/jura/ministerija-pades-uostui-sparciau-persiorientuoti?utm_source=ve.lt&utm_medium=referer&utm_campaign=nblokas_karstos&fbclid=IwAR3Um5I0-NxESpkzzy990WCztKaIT1wHliHZafx5nrtQ7AoZSv2rP3eRzmE