Mero V.Grubliausko ir D.Stankaitienės akiratyje – socialinių įstaigų kasdienybė

Birželio 14 dieną liberalės Dianos Stankaitienės iniciatyva įvyko Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko vizitas į Klaipėdos miesto biudžetines įstaigas, dirbančias su socialinėmis miesto problemomis. Susitikimų su įstaigų vadovais ir darbuotojais metu buvo siekiama atskleisti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria minėtos miesto struktūros, siekta supažindinti miesto valdžią su įstaigų nūdiena ir aktualijomis.

Meras kartu su Klaipėdos miesto socialinės paramos centro direktore ir socialinės politikos specialiste D. Stankaitiene lankėsi Klaipėdos nakvynės namuose, Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centre bei Klaipėdos socialinės paramos centre.

Kaip teigė susitikimų iniciatorė D. Stankaitienė, jos pagrindinis siekis buvo sudaryti galimybes miesto valdžiai pamatyti įstaigų klientų, gyventojų ir darbuotojų realijas, tokias, kokios jos yra iš tikrųjų. Anot D. Stankaitienės, kartais sąlygos, su kuriomis tenka susidurti įstaigų darbuotojams yra nepakeliamos, nesulaukiama pakankamo valdžios dėmesio, tad mero vizitas yra puiki proga miesto valdžiai priartėti prie paprastų žmonių.

Vizito Klaipėdos socialinės paramos centre metu paaiškėjo, jog pagrindinės įstaigos veiklos problemos yra patalpų trūkumas, nedideli atlyginimai, pasitaikančios sistemos klaidos, trukdančios rūpintis visais pagalbos stokojančiais žmonėmis. V. Grubliauskas buvo supažindintas su Nakvynės namų problemomis, tokiomis kaip itin prasta patalpų kokybė. Meras taip pat susipažino su Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro patalpomis bei jose įsikūrusiais mažaisiais gyventojais. V. Grubliauskas džiaugėsi vizitais ir teigė, jog yra be galo naudinga susitikti su žmonėmis bei pamatyti tikrą, neišgalvotą realybę.

Puikiai minėtų įstaigų aktualijas išmananti D. Stankaitienė teigė, jog paprastai valdininkai net ir žinodami apie problemas nesilanko įstaigose, todėl retai nutuokia apie šių problemų realų sudėtingumą.

„Privalome spręsti daugybę socialinių paslaugų administravimo problemų, tačiau labai svarbu nepamiršti pagrindinio mūsų tikslo – pasiekti, kad kuo daugiau žmonių sugebėtų išsikapstyti iš sudėtingų gyvenimo situacijų ir grįžtų į darbo rinką. Turime žmones skatinti savarankiškai užsidirbti ir kuo mažiau gyventi valstybinių išmokų sąskaita“ , – teigė ilgametė Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vadovė, socialinės politikos ekspertė Diana Stankaitienė.

PARSISIŲSKITE DIANOS STANKAITIENĖS RINKIMINĮ LAIKRAŠTĮ

PARSISIŲSKITE DIANOS STANKAITIENĖS RINKIMINĮ LANKSTUKĄ

PARSISIŲSKITE DIANOS STANKAITIENĖS RINKIMINĮ ATVIRUKĄ