Meras Vytautas Grubliauskas. Dėl Vydūno vidurinės mokyklos perkėlimo į kitas patalpas

Pastaruoju metu Vydūno vidurinės mokyklos perkėlimas į kitas patalpas kelia daug visuomenės diskusijų. Paneigdamas gandus ir nepagrįstas interpretacijas norėčiau paaiškinti visiems klaipėdiečiams, kad senasis Vydūno mokyklos pastatas yra nusidėvėjęs, morališkai pasenęs, jame neužtikrinamos saugios ir moksleiviams reikalingos mokymosi sąlygos. Mokykla neturi stadiono, išsibarsčiusi per kelis pastatus.

Net 10 metų užtruko įvairūs svarstymai ir derinimai dėl mokyklos iškėlimo į kitas patalpas. Pagaliau Klaipėdos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą mokyklą iškeldinti.

Pagal 2003 m. padarytą detalųjį planą senąjį mokyklos pastatą numatyta nugriauti, nes jis nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų, sunkiai pritaikomas kitoms reikmėms. 

Antra, senamiestį būtina išvalyti nuo sovietmečiu čia pridygusių „dėžučių“. Plane numatyta atstatyti senųjų senamiesčio gatvelių tinklą, planuojamas naujas komercinės paskirties užstatymas, išlaikant senamiesčiui būdingą stilių, kur kursis prekybos, pramogų įstaigos, o antruose aukštuose ir mansardose bus įrengti butai.  

Kol kas galima tik įsivaizduoti, kaip tai atrodys, tačiau neabejotina, kad visi siūlymai ir projektai bus vizualizuoti ir pateikti visuomenės svarstymui. 

Mūsų visų tikslas vienas – atgaivinti senamiestį.

 

Klaipėdos savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas