Meras V. Grubliauskas: kultūros srityje būtini pokyčiai

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pavedė Savivaldybės administracijai peržiūrėti Kultūros bei meno programų ir projektų dalinį finansavimą reglamentuojančias tvarkas bei kartu su uostamiesčio kultūros ir meno atstovais parengti šių tvarkų pakeitimus, siekiant jose įtvirtinti aukštesnius viešumo bei skaidrumo reikalavimus.

Kartu meras pavedė Savivaldybės administracijos direktoriui įvertinti ar esama Ugdymo ir kultūros departamento Kultūros skyriaus struktūra užtikrina tinkamą Klaipėdos miesto kultūros srities viešąjį administravimą, turi pakankamai tam reikalingų žmogiškųjų resursų ir, esant poreikiui, įgyvendinti reikiamus Kultūros skyriaus struktūrinius pokyčius.

Uostamiesčio vadovo V. Grubliausko teigimu, šių veiksmų imamasi atsižvelgus į Klaipėdos miesto kultūros ir meno bendruomenės išsakomus argumentus ir lūkesčius.

„Klaipėda yra apsisprendusi iki 2019-ųjų finansavimą kultūros sektoriui padidinti dvigubai bei jau šiais metais, lyginant su praėjusiais, finansavimas kultūrai uostamiestyje yra išaugęs daugiau nei 1 mln. eurų. Taip pat 2017-aisiais Klaipėda taps Lietuvos Kultūros sostine bei miestas siekia gauti ir 2022-ųjų Europos kultūros sostinės titulą, – sako V. Grubliauskas.

– Tačiau akivaizdu, kad pasiekti užsibrėžtų ambicingų tikslų bei ženklaus proveržio miesto kultūros srityje vien didinant finansavimo apimtys nepavyks. Kartu privalu užtikrinti sklandų ir atvirą politikų, viešojo administravimo specialistų bei kultūros ir meno atstovų dialogą, išklausius abipusius argumentus ir lūkesčius parengti galiojančių finansavimo tvarkų pakeitimus, įgyvendinti kitus būtinus pokyčius.“

Klaipėdos meras taip pat pavedė Savivaldybės administracijai pateikti siūlymus ir dėl galimo Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigų patalpų nuomos kainų vienkartiniams kultūriniams ir meniniams renginiams keitimo. Mat, kultūros atstovų teigimu, šiuo metu galiojantys įkainiai yra per dideli.