Meras V. Grubliauskas: Klaipėdos paplūdimiai jau valomi

 

Didžioji dalis savaitgalį praūžusios audros „Feliksas“ nuniokotų  Klaipėdos miesto paplūdimių teritorijos turėtų būti išvalyta dar šią savaitę, teigia Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Uostamiesčio  vadovas taip pat kviečia visus klaipėdiečius šeštadienį atvykti į organizuojamą paplūdimių valymo talką.

„Šiuo metu svarbiausia išvalyti paplūdimius nuo šiukšlių – vėjo nulaužytų medžių šakų, sulaužytų laiptų, takų dalių ir kopų pynimui naudotų žabtvorių. Antraip nuolaužas  užneš smėlis ir jas išvalyti bus dar sunkiau,  – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė V. Grubliauskas.

Antradienį, biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ darbuotojų ir savanorių pastangomis pradėti valyti Smiltynės paplūdimiai. Taip pat šiandien Melnragės ir Girulių paplūdimius pradėjo valyti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai.“

Mero teigimu, šiomis dienomis prie paplūdimių valymo prisidės ir Lietuvos policijos mokyklos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos bei kitų miesto aukštųjų mokyklų auklėtiniai. 

Taip pat šeštadienį 12 val. visi klaipėdiečiai kviečiami į mero vardu organizuojamą paplūdimių valymo talką. Miestiečiai kviečiami rinktis II-oje Melnragėje (prie gelbėjimo stoties). Čia jie bus aprūpinti šiukšlių maišais ir pirštinėmis.

„Siekiame, kad paplūdimiai nuo audros suneštų šiukšlių būtų išvalyti dar šią savaitę“, – pridūrė V. Grubliauskas.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės teigimu, didžioji dalis audros padarinių Klaipėdos mieste jau pašalinta.

„Šiandien jau veikia visi šviesoforai, pašalinta didžioji dalis išverstų medžių. Likusius darbus numatome atlikti artimiausiu metu“, – sakė I. Šakalienė.

Preliminariais skaičiavimais, audros padarinių šalinimas ir sugriautos infrastruktūros atstatymas mieste bei paplūdimiuose bendrai atsieis beveik 80 tūkst. eurų. Gamtai padaryta žala dar tikslinama, tačiau jau dabar aišku, kad nuostolių būsią gerokai didesnių.

Miesto ir paplūdimių infrastruktūros atstatymo darbams atlikti reikalingų lėšų bus ieškoma Klaipėdos m. savivaldybės biudžete. Dėl finansinės pagalbos atkuriant paplūdimius ketinama kreiptis ir į Aplinkos ministeriją.

Ketvirtadienį apžiūrėti audros „Feliksas“ nuniokotus Klaipėdos paplūdimius planuoja Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Uostamiestyje jis taip pat ketina susitikti su Klaipėdos, Palangos ir Neringos merais.

Klaipėdos savivaldybės specialistai primena, kad apie dar nepašalintus audros padarinius mieste galima informuoti Vieno langelio ir elektroninių paslaugų poskyrio darbuotojus tel. (8 46) 39 60 03 arba el. paštu ruta.miksyte@klaipeda.lt.