Meras V. Grubliauskas: galimai siekiama kurstyti tautinę nesantaiką

Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko nuomone, ketvirtadienio naktį įvykdytu išpuoliu prieš Seimo narės Irinos Rozovos šeimos narius galimai siekta kurstyti tautinę nesantaiką.

„Seimo narės dukters namo apipaišymą antirusiškais užrašais laikyčiau ne vandalizmo, o provokacijos aktu, kuriuo galimai ciniškai siekta sukiršinti daugiakalbės ir daugiakultūrės Klaipėdos gyventojus. Mano įsitikinimu – tai yra sąmoningas, aiškų savo tikslą turintis veiksmas“, – sakė V. Grubliauskas.

Mero teigimu, pastaruoju metu ne tik įvairiose viešose Klaipėdos vietose, bet ir visame Klaipėdos regione yra pasirodę prieš NATO ar Europos Sąjunga nukreipti užrašai. Gyventojams taip pat platinami įvairūs lankstinukai su galimai nesantaiką kurstančiais tekstais.

„Dramatiškų geopolitinių konfliktų kontekste įvairios provokacijos, taip pat dezinformacija ir propaganda yra šiuo metu vykstančio informacinio karo, nepabijosiu to ištarti garsiai, bruožai. Tai nieko bendro neturi su lietuvių ir tautinių mažumų santykiais Klaipėdoje. Mieste, kuriame skirtingų tautų taikus kultūrinis ir politinis sugyvenimas yra natūrali klaipėdietiško identiteto dalis, o tautines mažumas atstovaujančios politinės partijos nuolat įeina į valdančiųjų koalicijų miesto Taryboje sudėtį“, – sakė V. Grubliauskas.

Klaipėdos miesto meras teigia, kad jau kreipėsi į Valstybės saugumo departamento pareigūnus dėl galimų bandymų mieste kurstyti tautinę nesantaiką.

„Taip pat kviečiu visus klaipėdiečius aktyviai reaguoti į tokias provokacijas bei pranešti policijai apie miesto viešose erdvėse pastebėtus provokacinius užrašus ar kitus bandymus kurstyti tautinę nesantaiką“, – pažymėjo V. Grubliauskas.
vg09sumazinta1