Mažiesiems klaipėdiečiams žada turiningesnę vasarą

Žadama, kad šią vasarą mažieji klaipėdiečiai turės daugiau galimybių lankyti stovyklas – tam iš miesto biudžeto ketinama skirti beveik 14,5 tūkst. eurų.

Po kelerių metų pertraukos Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyrius šį pavasarį skelbė vaikų vasaros poilsio programų konkursą, kuriame galėjo dalyvauti švietimo, kultūros, sporto įstaigos, asociacijos bei kiti juridiniai asmenys.

Lėšų reikėtų dvigubai

„Sulaukėme 19 siūlomų programų, iš kurių 15 speciali vertinimo komisija įvertino teigiamai. Daugiausia buvo siūlomos turistinės, sportinės dienos stovyklos”, – konkurso rezultatais dalijosi Švietimo skyriaus specialistė Raimonda Stirbienė.

Tiesa, tam, kad visos kriterijus atitikusios progamos būtų įgyvendintos, reikėtų dvigubai daugiau lėšų, nei yra numatyta. Skaičiuojama, kad iš viso reikėtų per 33 tūkst. eurų.

„Tarsimės su programų koordinatoriais, galbūt bus finansuojama ne visa programa, o tik dalis jos. Pavyzdžiui, iš Savivaldybės lėšų būtų galima finansuoti nakvynės ar matinimo kaštus. Galbūt bus trumpinamas programos laikas ar mažinamas vaikų skaičius, nors, kita vertus, pagrindiniai šios programos tikslai ir yra įtraukti vasarą į neformalųjį ugdymą kiek galima daugiau vaikų”, – svarstė R. Stirbienė.

Šį sykį nebus orientuojamasi į kurias nors tikslines grupes, vis dėlto akivaizdu, kad pigesnėmis stovyklomis galės džiaugtis tikrai ne visi mažieji klaipėdiečiai.

„Esame numatę, kad vienas vaikas galės dalyvauti tik vienoje stovyklos pamainoje”, – kaip į neformalią veiklą vasarą įtraukti kuo daugiau vaikų, atskleidė R. Stirbienė.

Preliminariai skaičiuojama, kad iš dalies ar visiškai Savivaldybės lėšomis finansuojamas stovyklas šią vasarą Klaipėdoje galės aplankyti kone 10 tūkst. vaikų.

„Kai bus sutvarkyti visi privalomi formalumai, Savivaldybės interneto svetainėje pateiksime išsamesnę informaciją tėvams, kur ir kada reikia registruotis norint, kad vaikas galėtų lankyti vieną ar kitą stovyklą”, – sakė specialistė.

Paskutinį kartą tokį konkursą Švietimo skyrius skelbė 2011 metais. Vėlesniais metais panašų konkursą organizavo Savivaldybės Sveikatos skyrius – buvo kviečiama rengti vaikų sveikatinimo programas.

Informacija apie planuojamas vykdyti vaikų vasaros poilsio programas turėtų būti paskelbta iki gegužės vidurio.

Šalies mastu

Švietimo ir mokslo ministerija iki gegužės 11 dienos skelbia 2015 m. neformaliojo vaikų švietimo projektų rėmimo konkursą. Šiemet nauja tai, kad paraiškas projektams finansuoti gali teikti ne tik švietimo asociacijos, bet ir su švietimu susijusios nevyriausybinės organizacijos.

Nauja ir tai, kad vertinant pateiktus projektus šiemet prioritetas bus vaikų vasaros stovyklų organizavimas ir pilietinės iniciatyvos. Kiti prioritetai nesikeičia – gali būti finansuojami tokie projektai, kurie sudaro galimybes dalyvauti daugiau mokinių, turi tęstinumą, įtraukia vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, ar mokinius iš atokesnių vietovių ir pan.

Vienam projektui įgyvendinti gali būti skiriamas dalinis finansavimas iki 3 tūkst. Eur. Iš viso Švietimo ir mokslo ministerija projektams yra numačiusi paskirstyti 60 tūkst. Eur.

Neformaliojo vaikų švietimo projektų rėmimo konkurso paraiškas reikia pateikti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui Vilniuje el. p. konkursas@lmnsc.lt.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/maziesiems-klaipedieciams-zada-turiningesne-vasara-1344302/

© Redakcijos archyvo nuotr./www.ve.lt