Matai skriaudžiamą vaiką – netylėk!

Klaipėdoje socialinės rizikos šeimose auga 486 vaikai, tačiau smurtas – nebūtinai socialinės rizikos šeimų problema. Anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotojos Virginijos Gelažnikienės, su probleminėmis šeimomis nuolat dirbama, jas lanko ir socialiniai darbuotojai, ir vaiko teisių apsaugos specialistai. Jau metus vaiko teisių apsaugos specialistai kartu su policija rengia ir papildomus vakarinius patikrinimus. Taip norima pamatyti, kaip šeimos leidžia laiką vakarais, kai jau visi būna namie, ar negirtaujama, ar nesmurtaujama, ar vaikais rūpinamasi.

„Kad vaikai nepatirtų smurto, esame atsakingi mes visi. Kiekvienas turi būti budrus ir nelikti abejingas, jei mato ar įtaria, kad skriaudžiamas jo kaimynų ar giminaičių vaikas, vaiko draugas ar bendraklasis. Netylėti raginame ir mokyklų, darželių darbuotojus, seniūnaičius. Rengiame su jais susitikimus ir apie tai kalbame  – būtina pranešti apie kiekvieną įtarimą. Tik visi kartu galime apsaugoti vieną iš pažeidžiamiausių visuomenės dalių“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė.

Apie pastebėtą smurto atvejį galima pranešti Klaipėdos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos specialistams telefonu (8 46) 41 22 83, ne darbo valandomis informaciją visada galima perduoti policijai.

„Klaipėdiečiai tampa aktyvesni ir vis dažniau praneša apie smurto atvejus. Jei pavyksta padėti bent vienam vaikui – tai jau didelė mūsų visų pergalė“, – sako A. Daujotienė.

Per praėjusius metus Klaipėdoje buvo užfiksuoti 24 fizinio smurto prieš vaikus atvejai. Tačiau problema – ne vien fizinis smurtas. Pernai užfiksuota 113 atvejų, kai vaikai patyrė emocinį smurtą, dažniausiai dėl to, kad jiems teko stebėti tėvų nesutarimus ir peštynes.