Maršrutiniai autobusai virs kursuojančiais muziejais

Klaipėdos muziejininkai kooperuojasi bendram projektui „Muzė veža“. Į miesto gatves netrukus išriedės keturi spalvingi maršrutiniai autobusai – savotiški muziejai ant ratų.

„Muzė veža“ – tai pirmasis šalyje tokio pobūdžio jungtinis Lietuvos jūrų, Laikrodžių, Mažosios Lietuvos muziejų ir Prano Domšaičio dailės galerijos projektas, skatinantis pažinti šias įstaigas.

Anot idėjos autorių, Klaipėdai tapus Lietuvos kultūros sostine, joje, atsiras naujų gyventojų. Esą muzė – tai smalsus ir judrus personažas, kuris, skleisdamas žinią apie muziejų veiklą, okupuos keturis Klaipėdos maršrutinius autobusus, paversdamas juos muziejais ant ratų.

Žaismingi ir akį traukiantys spalvoti autobusai – jau pastebėti miestiečių – kviečia netradiciškai pažinti uostamiesčio meno, laiko bei jūros istoriją ir tapti kultūros procesų dalimi tiesiog keliaujant viešuoju transportu. Keturios skirtingos autobusų spalvos pasirinktos neatsitiktinai – jos atspindi kiekvieno muziejaus charakterį, specializaciją.

Šie autobusai ne tik pasipuoš išskirtine atributika – juose bus įrengtos interaktyvios, šiuolaikiškos, provokuojančios edukacinės ekspozicijos. Pastarųjų lankytojais tapę keleiviai galės susipažinti, kuo gyvena ir apie ką pasakoja Klaipėdos muziejai.

Maža to, muziejininkai vasarą kuriam laikui persikels į autobusų stoteles, kuriose surengs kūrybines edukacines provokacijas. Mobilios šiuolaikiškos parodos atsiras netikėtose, bet žmonių gausiai lankomose vietose. Planuojama, kad gegužę–rugsėjį mieste veiks 20 kūrybinių „Express“ centrų.

Susipažinti su Klaipėdos muziejų turtais padės šiose stotelėse dirbsiančios mobilios edukatorių komandos.

„Muziejai patys beldžiasi į klaipėdiečių širdis, trumpiau tariant eina į žmones. Neabejoju, kad žaismingi autobusai bus geidžiami ir mylimi keleivių“, – šypsojosi miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Tai – nepigus projektas. Klaipėdos miesto savivaldybė jam skyrė 40 tūkst. eurų.

Kaip pabrėžė Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, muziejus siekia tapti atviras, prieinamas ir suprantamas visiems žmonėms. Tikimasi, jog originali iniciatyva ne tik pažymės Lietuvos kultūros sostinės metus, bet bus plėtojama ir ateityje.

Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis įsitikinęs – „Muzė veža“ pagyvins keliones, o patys keleiviai džiaugsis ir elgsis atsakingai – neniokos ir saugos ekspozicijas.

„Muzė veža“ projekto metu keturiose skirtinguose miesto rajonuose bus suorganizuoti keli renginiai vietos bendruomenėms bei svečiams. Kiekvienas renginys bus skirtas vienai programos temai – istorijai, klasikai, jūrai ir menui. Pagrindiniu akcentu taps autobusas, kuris tuo metu virs mizanscena, sale, ar edukacine erdve. Renginiuose, pritaikant šiuolaikines technologijas, audio-video projekcijas, bus pristatomos konkrečiam Klaipėdos rajonui aktualios miesto istorijos muziejinės vertybės ar paveldo objektai.

„Muzė veža“ projekto tikslas – parodyti, kad šiuolaikinis muziejus yra dinamiškas, interaktyvus bei skatinantis dialogą. Ta proga muziejai pasiūlys specialias projekto programas ir žaidybinį įsitraukimą mokykloms, kvies bendruomenę aktyviai dalyvauti inicijuojamose akcijose socialiniuose tinkluose.

 Daugiau skaitykite: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/marsrutiniai-autobusai-virs-kursuojanciais-muziejais-802046
Vytauto Petriko nuotr.