Lina Skrupskelienė. Šių dienų aktualija – maisto švaistymas

𝐌𝐚𝐢𝐬𝐭𝐨 𝐬̌𝐯𝐚𝐢𝐬𝐭𝐲𝐦𝐚𝐬 𝐝𝐚𝐫𝐳̌𝐞𝐥𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞: 𝐚𝐭𝐬𝐩𝐞̇𝐤, 𝐤𝐢𝐞𝐤 𝐯𝐚𝐢𝐤𝐮̨ 𝐚𝐭𝐯𝐲𝐤𝐬 𝐩𝐚𝐯𝐚𝐥𝐠𝐲𝐭𝐢?

Pastarosiomis dienomis vyksta diskusijos apie maisto tiekimą darželiuose, iškeliant vieną klausimą tarp daugybės kitų probleminių klausimų. Ar žinote, kad mūsų darželių virtuvės kasdien susiduria su olimpinio masto iššūkiu? Jos kasdien spėja, kiek vaikų atvyks ir kiek maisto paruošti.

Deja, šis kulinarinis sportas dažnai baigiasi maisto atliekų išmetimu į bendruosius šiukšlių konteinerius.

Kaip tai išspręsti?

𝐒𝐢𝐮̄𝐥𝐚𝐮 𝐢̨𝐯𝐞𝐬𝐭𝐢 𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐦𝐚̨, 𝐥𝐞𝐢𝐝𝐳̌𝐢𝐚𝐧𝐜̌𝐢𝐚̨ 𝐭𝐞̇𝐯𝐚𝐦𝐬 𝐢𝐬̌ 𝐚𝐧𝐤𝐬𝐭𝐨 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐮 𝐮𝐳̌𝐬𝐢𝐬𝐚𝐤𝐲𝐭𝐢 𝐦𝐚𝐢𝐬𝐭𝐚̨ 𝐯𝐚𝐢𝐤𝐚𝐦𝐬 (nekalbu apie ligos atvejus, kai prognozuoti neįmanoma). Tai ne tik sumažintų atliekas, bet ir padėtų tiksliau planuoti maisto ruošimą, taip tausojant išteklius ir biudžetą.

Įsivaizduokite, kaip ši paprasta pokyčių sistema padėtų mūsų virtuvių komandoms tapti ne atliekų, o maisto taupymo čempionais.

Tebūnie šis sprendimas tampa naująja Klaipėdos darželių realybe, padėdamas mūsų mažiesiems išmokti tvarumo pamokas nuo pat ankstyvo amžiaus.

Skaityti daugiau: https://www.delfi.lt/tvarilietuva/visuomene/pazeidimai-lopselyje-darzelyje-obelele-atvere-zaizdas-higienos-taisykliu-pernai-nesilaike-daugiau-nei-puse-patikrintu-ugdymo-istaigu-96328715?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR02uGtB1c_cXWWnIjnzc1XCetDKlafH7GR3wJDDCqBc-fckLrpd7nkg6sQ_aem_ATtIp45Q-0_e7bu8CZZeW3mM64ISW_14YGOkQJAcz2Ws1nHAtocWCWeKzUsum88j9b5mnC7YSYwe935onkmSCwRz