Lina Skrupskelienė. Klaipėdos miesto savivaldybė peržiūrės 60 eur/mėn apmokestinimą už pailgintą grupę Klaipėdos pradinukams.

Nuoširdžiai noriu pasidžiaugti, kad Klaipėdoje Švietimo komitetas pagaliau atsižvelgė į mano prašymą peržiūrėti už pailgintos grupės po pamokų apmokestinimą 60 eur mėnesiniu mokesčiu.

Kaip žinia, įstatymai numato, kad jaunesni nei 14 metų vaikai negali būti palikti vieni namuose be suaugusiųjų priežiūros, o valstybė deklaruoja vaiko užimtumo mokykloje visą darbo dieną koncepciją. Todėl labai svarbu, kad vaikų priežiūra būtų užtikrinta ir po pamokų.

Savivaldybė privalo atsižvelgti į šias realijas ir padėti šeimoms, užuot apmokestinusi tokias būtinas paslaugas didžiulėmis sumomis. 2024 m. mokestis padidintas beveik dvigubai, iki 60 eurų, kai kituose miestuose jis yra žymiai mažesnis arba paslauga teikiama nemokamai.

Tai ne tik finansinė našta šeimoms, bet ir emocinis išbandymas. Šeimos su dviem pradinukais dabar turi mokėti papildomus 120 eurų per mėnesį! Suprantu, kokį stresą tai sukelia, ir esu tikra, kad privalome keisti tvarką, kuri užtikrintų mūsų vaikų gerovę ir šeimų saugumą.

Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šio svarbaus klausimo kėlimo Edmundas Kvederis bei tiems, kurie pasirašė peticiją. Tai mūsų bendras laimėjimas!

Na, o dabar tikimės, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracija atsižvelgs į mūsų prašymus ir tvarka bus keičiama.

Kartu galime pasiekti daugiau.