Liberalų sąjūdis Klaipėdos mero kėdėje mato V.Grubliauską

Liberalų sąjūdis (LS) Klaipėdoje ir kai kuriose kitose savivaldybėse ketina siekti mero postų, o didžiausiu praradimu laiko Vilnių, į kurio tarybą partijai patekti nepavyko. Uostamiestyje į mero kėdę liberalai sąjūdininkai nori pasodinti parlamentarą Vytautą Grubliauską, o ne rinkiminį sąrašą vedusį buvusį merą, uosto vadovą Eugenijų Gentvilą.

Prireiktų naujo Seimo nario rinkimų

LS lyderis, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis DELFI sakė, kad nekeičia dar prieš rinkimus padaryto pasirinkimo, jog sėkmės atveju meru taps V. Grubliauskas. Seimo nario mandato jis atsisakys, jei uostamiesčio gaus garantijas dėl mero pozicijos. „Priklausys nuo dabar vyksiančių konsultacijų su kitomis mandatus gavusiomis partijomis. Galutiniai apsisprendimai bus po derybų“, – sakė E. Masiulis.

V. Grubliauskas kandidatų į Klaipėdos miesto tarybą sąraše buvo 4 vietoje, tačiau rinkėjai jį išreitingavo į antrąją. 2008 m. į Seimą jis buvo išrinktas vienmandatėje Danės apygardoje, tad jei politikas nuspręstų darbą parlamente iškeisti į uostamiestį, ten tektų organizuoti naujus rinkimus.

„Nemanau, kad tai kažkokia nauja, netikėta situacija, su kuria dar niekas nesusidūrė. Suprantu, kad tai papildomi kaštai, bet, kita vertus, demokratija turi savus kaštus. Tą suvokiu aš, tą suvokia ir rinkėjas, kuris išreiškė paramą konkrečiai man. Tai priimu kaip pasitikėjimo ženklą ir nesirenku patogesnio kelio sau. Manau, kad renkuosi kelią daug sudėtingesnį visais aspektais. Galimybė atstovauti visam miestui būnant Klaipėdoje man yra prioritetas, lyginant su atstovavimu Seime“, – DELFI sakė V. Grubliauskas.

Anot E. Masiulio, liberalai be uostamiesčio mero postų nusitaikę siekti Joniškio, Skuodo, Varėnos, Kaišiadorių rajonuose, Visagino savivaldybėje.

<<>>
"Be jokios abejonės, mandatų skaičius neužtikrina mero posto ir daug kas priklausys nuo koalicijų formavimo, bet šiose savivaldybėse ir gal didesniame skaičiuje siektume formuoti valdančiąsias koalicijas su meru", – antradienį spaudos konferencijoje sakė E.Masiulis.