Liberalas P. Auštrevičius: „Atsisakymas kompensuoti kauptas pensijas – dar vienas akibrokštas dirbantiems šalies žmonėms“

Liberalų sąjūdžio frakcija apgailestauja, kad Seimas antradienį ( gruodžio 13 d.) balsuodamas atmetė Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisas, kuriomis buvo siūlyta Vyriausybei parengti ir patvirtinti nuo 2009 m. sausio 1 d. sumažintų įmokų į privačius pensijų fondus kompensavimo tvarką 2014-2018 metais.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius, teikęs įstatymą pataisą, pabrėžė, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas jau anksčiau priėmė sprendimą, kuriuo konstatuota, kad asmenų, 2009-2010 m. kaupusių pensijas privačiuose fonduose, teisėti lūkesčiai buvo pažeisti.

„Sprendimą atmesti siūlytą pataisą vertinu kaip dar vieną akibrokštą. Tenka tik apgailestauti dėl to, kad beveik milijonui Lietuvos žmonių buvo parodytos durys“, –  teigė P. Auštrevičius.

Liberalų sąjūdžio frakcija taip pat griežtai kritikuoja kitą antradienį Seimo priimtą sprendimą, kuriuo po pateikimo buvo pritarta Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisai, numatančiai nuo 2012 m. sausio 1 d. apskritai panaikinti iki 2 proc. sumažintas „Sodros“ įmokas į privačius pensijų fondus.

„Tai – vagystė ir visiškas pasityčiojimas iš aktyvių dirbančių žmonių, kurių, beje, Lietuvoje, remiantis naujausiais Statistikos departamento duomenimis, liko mažiau nei pusė – vos 42 procentai gyventojų“, –  teigė P. Auštrevičius.