Liberalai: Vyriausybės neryžtingumo politika skandina Lietuvos ateitį

Liberalai Kęstutis Glaveckas ir Simonas Gentvilas, lapkričio 23 d., rengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo apie 2018 metų biudžetą ir valdančiųjų vykdomą neryžtingą politiką, aptarė žadėtąsias ir neįvykusias Vyriausybės ir valdančiųjų reformas

„Naujai išrinktas Seimas ir toliau pagrindinį dėmesį skiria praeities klaidų ir klaidelių taisymui ir bandymams ieškoti problemų praeityje, kai tuo tarpu svarbiausi dalykai kaip šalis gyvens artimiausius 10 metų, kaip pasiruošime būsimiems pokyčiams ir kokie jie bus, lieka nuošalyje“, – spaudos konferencijoje sakė profesorius K. Glaveckas.

Pasak, liberalo Kęstučio Glavecko valdantieji nepateikė žadėto ambicingo biudžeto, pastebima, kad  nevyksta jokių esminių pokyčių, o priešingai – varžomas ekonomikos augimas sankcijomis ir bausmėmis verslui.

„Šis biudžetas ir su juo susiję įstatymai nežada verslui didesnių laisvių ir galimybių, o atvirkščiai – žada daugiau bausmių ir nuobaudų už vis labiau plečiamą pažeidimų kiekį. Tampame draudimų valstybe. Paragrafinis valstybės valdymas įsigali vis labiau ir veda prie absurdiškų ekonominių pasekmių“, – kritikavo 2018 metų biudžetą parlamentaras K. Glaveckas.

Liberalas Simonas Gentvilas pabrėžė, jog augant ekonomikai valstiečiai, kaip ir praeitos kadencijos socialdemokratai mėgaujasi pinigų dalinimu, o ne reikalingomis reformomis.

„Kas kas, bet Valstiečiai puikiai žino „ko nepasėsi to nepjausi“. Valstiečiai puikiai žino, kad ES fondų, BREXIT, demografinis ledynmetis artėja, o pirmais metais jokių reformų nepadaryta. Valstybės valdančiąją daugumą užtyvuliavo minčių potvynis, bet ne sėja. Žadėtos kompleksinės mokesčių reformos, valstybės tarnybos, sveikatos sektoriaus, pensijų, socialinio draudimo reformos nepajudėjo nė per sprindį. Ateityje tai mums atsirūgs emigracija, įšalu ir stagnacija“, – sakė parlamentaras S. Gentvilas.