Liberalai pirmieji pasmerkė STT išpuolį prieš žurnalistus

Šią savaitę įvykusį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išpuolį prieš naujienų agentūros BNS žurnalistus pirmieji viešai pasmerkė Seimo liberalai.

Iškart po STT veiksmų Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eligijus Masiulis pareiškė: "Didelį susirūpinimą kelia tokie specialiųjų tarnybų veiksmai. Mano galva, elgiamasi neadekvačiai esamai situacijai. Ar tai, kas vyksta, tikrai atitinka XXI amžiaus teisinės demokratinės valstybės požymius?".

Savo ruožtu buvęs teisingumo ministras, Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Remigijus Šimašius iškėlė valstybės institucijų atsakomybės klausimą.

„Ar girdėjote, kad būtų nutekinta informacija iš prokuratūros ar kitų teisėsaugos institucijų? Aš ne tik girdėjau, bet ir žinau. O ar girdėjote, kad dėl to būtų pradėtos bylos? Aš ne. Ir Generalinis prokuroras trejus metus man į tai nieko neatsako. Tai kurių galų lendama prie žurnalistų?", – klausė R. Šimašius, primindamas, kad informacija iki žiniasklaidos atiteka, o ne vien iš jos išteka.

Liberalų sąjūdis griežtai smerkia bet kokio pobūdžio išpuolius prieš laisvą žiniasklaidą, laisvą žodį, kuris neatsiejamai susijęs su žurnalistų teise išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį. Liberalai mano, kad teisinės ir demokratinės valstybės principų turėtų vienodai laikytis tiek eiliniai šalies piliečiai, tiek ir specialiosios Lietuvos tarnybos.