Krepšinio ir politikos aikštėje

Jauni,  veiklūs, bendraujantys tiek krepšinio aikštelėje, tiek už jos ribų. Būtent tokie ir yra „Liberalų sąjūdžio“ komandos krepšininkai, rungtyniaujantys Klaipėdos Švyturio krepšinio mėgėjų lygoje. „Pas mus penkto kėlinio nebūna,“ – juokiasi vienas iš ekipos lyderių Vytautas Papreckis.

Jau nuo praėjusio sezono turėjusi stiprų komandos branduolį, šiais metais radusi naują rėmėją – „Liberalų sąjūdžio“  partiją, ekipa nusprendė dalyvauti ir ŠKKM lygoje.

Pasak V. Papreckio, Klaipėdoje kitų alternatyvų nėra. „Miesto A lygoje rugtyniauja beveik vieni profesionalai. Esame per silpni žaisti ten,“ – pasakoja krepšininkas. „ŠKKML yra vienintelė normali lyga, kurioje yra pakankamas rungtynių skačius, žaidžiama dviem pogrupiais – tai reiškia, kad yra daugiau skirtingų komandų. Mūsų pogrupis yra mažesnis – 10 komandų. Tačiau netgi ir šiuo atveju akstinas rungtyniauti yra didesnis.“

„Lygos vadovas Andrius Aušra pasiūlė dalyvauti naujojoje lygoje visoms politinėms organizacijoms, tačiau kiti nerado tam lėšų. O mes galime ne tik sėkmingai dalyvauti i miesto savivaldoje bet ir žaisti krepšinį,“ – priduria žaidžiantysis „Liberalų sąjūdžio“ treneris Darius Sadeckas.  „Į politines partijas priimame tikrai ne pagal tai, žmogus lankė sporto mokyklą, ar ne“ – juokiasi V. Papreckis.

Beveik visi ekipos nariai – buvę sporto mokyklų auklėtiniai. Arba rungtyniavę kokioje nors komandoje. Pavydžiui, regioninėje krepšinio lygoje (RKL), „Tekodos“ klube.

Ekipoje tų vadinamųjų lyderių, pasak V. Papreckio, nėra. „Puikiai sužaisti bei pelnyti daug taškų gali Audrius Dobrovolskis, Ugnius Dapkūnas, Vitalij Petrovas, Kipras Grinevičius, aš ar dar kažkas kitas. Komandoje nėra aiškaus lyderio, tad visi esame lygiaverčiai, – tvirtina V. Papreckis.

 „Lyderis nėra tas, kuris pelno daugiausiai taškų,“ – antrina U. Dapkūnas.

„Žinomesnių veidų mūsų komandoje taip pat nėra“.  Tai beveik visi ten esame rungtyniavę,“ – juokiasi V. Papreckis.

Dėkingi UAB „Delagidai“ bei „Liberalų sąjūdžio“ partijai už paramą, krepšininkai kelia gana kuklų tikslą – patekti į TOP – 8. „Šioje lygoje yra daug stiprių ekipų,“ – sako D. Sadeckas. 

Komandos šūkis – „Mes už Sąjūdį“.