Kovoje su alkoholiu – mažiau galių

Dėl prieš kurį laiką įsigaliojusių Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų uostamiesčio savivaldybė turės mažiau galios draudžiant bei leidžiant prekiauti alkoholiu. Tikėtina, kad nuo šiol neleisti prekiauti alkoholiu bus galima tik atskirais atvejais, o ne pagal vieningą miesto priimtą sistemą. Todėl planuojama kreiptis į Seimą.

Savarankiškai nespręs

Iki šiol Klaipėdos savivaldybės tarybai buvo leidžiama nustatyti mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijų išdavimo tvarką.

Tačiau praėjusių metų pabaigoje įsigaliojus alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams šią teisę miestas prarado ir nustatyta, kad licencijų išdavimo savivaldybėse veiksmus koordinuoja ir jų stebėseną atlieka Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Draudimas – atskirais atvejais

Iki įsigaliojo minėto įstatymo pakeitimai uostamiesčio savivaldybė buvo nustačiusi ir tai, kad prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama laisvės atėmimo, karinėse ir sukarintos tarnybos, policijos ir kitose statutinėse, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose ir jų teritorijose, taip pat prie šių įstaigų ir maldos namų arčiau kaip 50 m atstumu.

O tais atvejais, kai verslininkai veiklą vykdyti norėjo arčiau nei numatytas atstumas tam buvo privalomas raštiškas minėtų įstaigų ir religinių bendruomenių sutikimas.

Pagal pasikeitusią tvarką, savivaldybė minėtą atstumą galės nustatyti tik gavusi minėtų įstaigų ar bendruomenių prašymą bei įvertinusi pateiktus argumentus.

Taigi, miestas neleisti pradėti prekiauti alkoholiu galės tik atskirais atvejais, o ne pagal vieningą sistemą, kuri galiojo visame mieste.

Kreipsis į Seimą

Trečiadienį posėdžiavę uostamiesčio Finansų ir ekonomikos komiteto nariai tokius pokyčius pasitikimo ne itin palankiai.

„Šiandien visi kelia didelį vajų dėl kovos su alkoholizmu, prekyba alkoholiniais gėrimais, siūloma mažinti socialines išmokas geriantiems, o Seimas priiminėja sprendimus, kurie palengvina veiklos reglamentavimą“, – pastebėjo komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

Kolegai pritarė ir Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas bei pastebėjo, kad savivaldybės taryba turėtų kreiptis į Seimą ir prašyti leisti bendruomenėms pačioms apsispręsti, ar savo kaimynystėje jie iš tiesų pageidauja tokios draugijos.

„Seimas eina palengvinimų keliu, o bendruomenės laukia įgaliojimų ir pozityvių dalykų“, – pastebėjo vicemerė Judita Simonavičiūtė ir taip pat palaikė kolegų idėją netylėti.

Savivaldybės administracijos atstovų teigimu, vos pasikeitus tvarkai mero vardu buvo kreiptasi į Seimą ir pateikta miestui priimtinesnių situacijos sprendimo variantų, tačiau joks tikslus atsakymas uostamiesčio taip ir nepasiekė.

„Esame išprievartauti Seimo ir tiek“, – situaciją apibendrino komiteto narys Arūnas Barbšys.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/kovoje-su-alkoholiu-maziau-galiu-734661#ixzz40W1rZEGo

A. Ufarto / BFL nuotr./www.kl.lt