Kolegija pritarė naujų senelių globos namų steigimui

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija bendru sutarimu pritarė dar vienų senelių globos namų steigimui Klaipėdoje. Nauji senelių namai veiktų kaip Klaipėdos miesto globos namų (Žalgirio g. 3A) filialas. Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta darbo grupė, išnagrinėjusi galimybes dėl senyvo amžiaus asmenų globos paslaugų plėtros, pasiūlė rekonstruoti patalpas, esančias Vaivos g. 23, Melnragėje, pritaikant jas senelių globos namų veiklai. Čia 20 metų buvo vykdoma socialinė veikla. Poreikį naujus senelių globos namus steigti gamtos apsuptyje diktuoja ir atliktos apklausos rezultatai. Apklausus globos namų gyventojus, taip pat globos namuose planuojančius apsigyventi ir kitus besidominčius asmenis paaiškėjo, kad nauji senelių namai turėtų būti statomi ramioje, atokioje vietoje, pavyzdžiui, prie jūros, pušyne, bet ne centrinėje miesto dalyje ar „miegamajame“ rajone.

Šiuo metu BĮ Klaipėdos miesto globos namuose gyvena 82 senyvo amžiaus asmenys ar suaugę asmenys su fizine negalia, VšĮ Telšių vyskupijos Caritas Klaipėdos regiono globos namuose gyvena 40 senyvo amžiaus asmenų ar suaugusių asmenų su fizine negalia, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ įsteigtuose globos namuose gyvena 30 suaugusių asmenų, turinčių protinę negalią.

Klaipėdos miesto gyventojai, esant jų pageidavimui, siunčiami ir į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kitoms savivaldybėms pavaldžias globos įstaigas bei nevyriausybines organizacijas. Tokių asmenų yra apie 400.

Eilėje apsigyventi globos namuose dar laukia 61 Klaipėdos miesto gyventojas.

Vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintomis normomis, naujai steigiami senelių globos namai turėtų būti skirti ne daugiau kaip 40 asmenų, patalpos turi būti pritaikytos neįgaliųjų poreikiams.

Senyvo amžiaus asmenų socialinės globos paslaugų plėtra numatyta Klaipėdos miesto savivaldybės 2013–2020 metų strateginiame plėtros plane.

 

Nuotr.: Klaipėdos globos namų nuotr./www.klaipėda.lt