Klaipėdos valdininkams – pyla dėl verslininkų

Klaipėdos valdininkai nuo politikų gavo pylos, kad net per kelis mėnesius  nesugalvojo, kokius leidimus turėtų išsipirkti komercinių patalpų savininkai ir  nuomininkai, kad jie automobilius nuo kitų metų pradžios apmokestintose  teritorijose galėtų statyti nemokamai.

Miesto taryba yra nusprendusi, jog nuo sausio 1-osios senamiestyje ir miesto  centre reikės mokėti ne tik už automobilių stovėjimą gatvėse ir aikštėse, bet ir  daugiabučių namų kiemuose.

Numatyta, kad butų savininkai ir nuomininkai galės išsipirkti leidimus.  Vienam butui bus išduodami du leidimai. Pirmasis metams kainuos į litus,  antrasis – 250 litų. Šiuos leidimus įsigiję butų savininkai ar legalūs  nuomininkai automobilius nemokamai galės statyti 200 metrų aplink namą.

Kai miesto taryboje buvo tvirtinama tokia tvarka, iškart iškilo klausimas,  kaip bus su komercinių patalpų, kurių senamiestyje ir miesto centre yra gausu,  savininkais ir nuomininkais. Klaipėdos savivaldybės administracija buvo įpareigota parengti tarybos sprendimo projektą, už kiek leidimus nemokamai  statyti automobilius galėtų įsigyti komercinių patalpų savininkai ir  nuomininkai.

Tačiau ketvirtadienį Mokesčių skyriaus vedėja Jolanta Uptienė Finansų ir  ekonomikos tarybos nariams pristatė ne tarybos sprendimo projektą, o  darbo grupės išvadas.

Pasiūlyti keturi variantai, todėl politikų prašyta patarimo, kuriuo keliu  pasukti.

Pirmuoju variantu siūloma leisti komercinių patalpų savininkams išsigyti  tokius pačius leidimus nemokamai statyti automobilius, kaip ir gyventojams ar  butų nuomininkams.

Antrasis variantas – suteikti juridiniams asmenims, gavusiems leidimą automobilį statyti apmokestintoje teritorijoje, nekilnojamojo turto  lengvatą.

Trečias variantas – įvesti naują komercinio leidimo rūšį. Jis kainuotų 450  litų metams ir jį įsigyti galėtų du vienų patalpų apmokestintoje teritorijoje  naudotojai.

Ketvirtuoju variantu pasiūlyta sumažinti šiuo metu galiojančio metinio  abonemento kainą: geltonojoje zonoje nuo 1 tūkst. iki 700 litų, o raudonojoje  zonoje nuo 2 tūkst. iki 1 tūkst. 400 litų.

„Tikrai neskanu, kad mums atnešėte keturis variantus, nors buvote įpareigoti  pateikti miesto tarybos sprendimo projektą“, – valdininkams priekaištų negailėjo  komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

J. Uptienė teisinosi, kad visi keturi variantai turi neigiamų pasekmių, todėl  ir norėta pasitarti su politikais, kokį sprendimo projektą rengti.

„Viskas juk ir taip aišku. Jei vienam butui – jo savininkams ar legaliems  nuomininkams – yra suteikiami du leidimai nemokamai statyti automobilius, toks  pat principas turi galioti ir komercinėms patalpoms. Vienam turto vienetui – du  leidimai“, – aiškino komiteto narys Artūras Šulcas.

Sutarta, kad toks miesto tarybos sprendimo projektas ir bus rengiamas.

Politikai taip pat pabrėžė, kad gyventojai gali išvengti nepatogumų – esą tereikia detaliuoju planu namui prisiskirti kiemą. Reikiamus dokumentus esą gali  sutvarkyti nors ir vienas namo gyventojas, tačiau tai kainuotų apie 1 tūkst.  litų.

 

Informacijos šaltinis: www.kl.lt

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/klaipedos-valdininkams-pyla-del-verslininku-449980#ixzz272TaPlMW