Klaipėdos uostas bendradarbiaus su JAV Virdžinijos uostu

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) su Lietuvos delegacija besilankantis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas ir JAV Virdžinijos uosto administracijos vykdantysis direktorius Jerry Bridges pasirašė dviejų uostų tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo memorandumą. 

Klaipėdos ir Virdžinijos uostų vadovai sutarė siekti efektyvesnio naujų jūrinių linijų pristatymo, keistis analitine informacija, reklamuoti uostų galimybes ir potencialą.

„Tai puiki proga Klaipėdos uostui stiprinti savo pozicijas ir įvaizdį ne tik regione, bet tarptautinėje rinkoje, garsinti save kaip neužšąlantį vieną didžiausių Baltijos uostų, ir pristatyti Lietuvos kaip tranzito šalies potencialą. Tikiuosi JAV krovinių per Klaipėdos uostą ateinančiais metais tikrai daugės“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas. 

„Ši diena svarbi ne tik Klaipėdai ir Norfolkui, kuriame įsikūręs vienas didžiausių JAV rytų pakrantės uostų, bet tai svarbi diena ir Lietuvos–JAV dvišaliams santykiams bei jų tolesnei plėtrai. Neabejoju, kad nauji transatlantiniai jūriniai mūsų uostų ryšiai atvers net tik naujas verslo galimybės Lietuvai ir kartu mūsų verslui bendradarbiaujant su JAV krovinių vežėjais, bet ir dar labiau išgarsins Klaipėdą ir Lietuvą kaip patikimą šalį verslo plėtrai, kaip rimtą ir solidų JAV partnerį“, – memorandumo pasirašymo ceremonijoje sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. 

„Tokie susitarimai kaip šis žymi darbinių santykių pradžią, kurie, reikia tikėtis, taps ilgalaikiais ir naudingais abiems pusėms. Klaipėdos uostas yra strategiškai svarbioje Baltijos jūros vietoje ir labai svarbus mūsų šalies pastangoms Afganistane“, – sakė J. Bridges, JAV Virdžinijos uosto vykdantysis direktorius, kuris šiuo metu eina ir JAV uostų administracijų asociacijos pirmininko pareigas. 

Per Klaipėdos uostą praėjusiais metais pradėtas NATO krovinių į Afganistaną tranzitas. Lietuva siekia, kad krovinių srautas iš JAV ir kitų NATO partnerių mūsų uoste didėtų. 

Vizito Virdžinijos uoste metu Lietuvos delegacija taip pat lankėsi viename didžiausių ir moderniausių „APM Maersk“ konteinerių krovos terminale, kasmet perkraunančiame 1 milijoną konteinerių ir siekiančiame padidinti savo krovos galimybes iki 2 milijonų konteinerių per metus. 

Virdžinijos uostas įsikūręs JAV rytų pakrantės Norfolko mieste, yra vienas didžiausių karinių ir komercinių JAV rytų pakrantės uostų, per metus perkraunantis apie 2 milijonus jūrinių konteinerių, kurie sudaro apie 97 proc. visų šiame uoste perkraunamų krovinių.