Klaipėdos merui – Prancūzijos Kultūros ministerijos apdovanojimas

Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui Prancūzijos Kultūros ministerija suteikė meno ir literatūros ordino karininko laipsnį. Šis ordinas skiriamas asmenims, kurie išsiskyrė savo kūryba meno ar literatūros srityse ar dėl įnašo skatinant abiejų sričių sklaidą Prancūzijoje ir visame pasaulyje. Klaipėdos meras įvertintas už asmeninį ir kaip mero indėlį skatinant ir palaikant kultūrinį bendradarbiavimą tarp Prancūzijos ir Klaipėdos.

„Tai išskirtinis bei garbingas apdovanojimas. Priimu tai kaip įpareigojimą toliau puoselėti istoriškai stiprius Klaipėdos ir Prancūzijos ryšius. Tačiau, nepaisant to, kad apdovanojimas skirtas man kaip asmeniui, galiu drąsiai teigti, kad po dalelę šio didžiulio įvertinimo teisėtai priklauso kiekvienam Klaipėdos kultūros bendruomenės nariui, priimu tai, kaip visos klaipėdiečių bendruomenės įvertinimą“, – sako Klaipėdos meras.

Meno ir literatūros ordinas yra trijų laipsnių: riterio, karininko ir komandoro. Klaipėdos meras nominuotas antram pagal rangą – karininko laipsniui. Meno ir literatūros ordino karininko insignijas Klaipėdos merui įteiks Prancūzijos  ambasadorius Philippe Jeantaud. Ceremonija vyks liepos 3 d. Prancūzijos rezidencijoje Vilniuje.

Klaipėdos ir Prancūzijos kultūrinis bendradarbiavimas plėtojamas sėkmingai. Klaipėdiečiai turėjo galimybę susipažinti su prancūzų šiuolaikinio šokio ir šiuolaikinio cirko pasirodymais, sukurtas bendras prancūzų – lietuvių šiuolaikinio šokio projektas, miestiečiai kasmet aktyviai lankosi Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojamo prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ filmuose bei kt.

Siekiant tęsti ir plėtoti bendradarbiavimą Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas planuoja pasirašyti trišalę bendradarbiavimo sutartį, kuria bus įsipareigota plėtoti bendradarbiavimą įgyvendinant projektus šiuolaikinio šokio srityje, pristatant prancūzų kiną Klaipėdoje ir įgyvendinant istorinės atminties aktualizavimo projektus.

 

 

www.klaipeda.lt