Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas – tarp geriausiųjų

Savaitraščio „Veidas“ sudaromame geriausių šalies merų reitingų lentelėje Klaipėdos miesto merui Vytautui Grubliauskui skirta antroji vieta. 2015 m. V. Grubliauskas buvo paskelbtas geriausiu Lietuvos meru, o 2014 m. „Veido“ reitinge uostamiesčio vadovui taip pat atiteko antroji vieta.

„Tai ne mano asmeninis, o visos Klaipėdos ir klaipėdiečių laimėjimas. Kartu tai ir visos komandos, miesto Taryboje dirbančių politikų, neišskiriant ir opozicijos, skatinančios dar labiau pasitemti, darbo įvertinimas. Jau kartodamasis drąsiai teigiu, kad po dalelę šio didžiulio įvertinimo teisėtai priklauso kiekvienam gimtojo miesto labui dorai triūsiančiam klaipėdiečiui“, – sakė V. Grubliauskas.

Aštuntą kartą „Veido“ paskelbti geriausi Lietuvos merai buvo renkami remiantis trimis kriterijais: „Veido“ atlikta nuomonės apklausa, per kurią merai, administracijų direktoriai, viceministrai, ministerijų kancleriai, ministerijoms pavaldžių įstaigų vadovai ir kiti respondentai nurodė 5 merus, jų nuomone, vertus 1-5 taškų; Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) sudarytu 2015 m. savivaldybių indeksu ir „Veido“ parengtu 2015 m. savivaldybių reitingu. Vienintelis rinkimų metodikos pokytis, lyginant su praėjusiais metais, yra didesnis apklausos svoris: nuomonės apklausa šiemet lėmė iki 60 galutinio rezultato balų, nes dalis šiųmečių pretendentų tik pernai pradėjo savo pirmąją kadenciją, o savivaldybių reitinguose įvertintas jų pirmtakų darbas.

Savaitraštis „Veidas“ pažymi, kad šiemet geriausiu merų rinkimuose „sidabrą“ pelnęs V. Grubliauskas nuolat sulaukia ir verslo, ir akademinės visuomenės, ir klaipėdiečių pagyrų, yra vienas autoritetingiausių ir žinomiausių miesto vadovų bei Klaipėdos savivaldybė tiek LLRI, tiek „Veido“ reitinguose nuolat atsiduria tarp lyderių.

Geriausiu 2016-ųjų Lietuvos meru „Veido“ sudarytame reitinge tapo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, o trečioji vieta atiteko Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui.

2009 m. geriausiu meru išrinktas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, 2010 m. – Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius, 2011 m. – Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, 2012 m. – Neringos savivaldybei vadovavęs Antanas Vinkus, 2013 m. šį titulą pelnė Utenos rajono meras Alvydas Katinas, 2014 m. – Birštono savivaldybės vadovė Nijolė Dirginčienė, o 2015 m. – uostamiesčio vadovas V. Grubliauskas.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/klaipedos-meras-vytautas-grubliauskas—tarp-geriausiuju-1431765/

© Rūtos DOKŠIENĖS nuotr.