Klaipėdos meras: „Uosto plėtra turi būti civilizuota ir nekelianti įtampos visuomenėje“

Uosto plėtros svarba tikrai suprantama, tačiau uosto ir miesto interesai turi būti suderinti. Tokią poziciją per kovo 30 d. vykusį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdį išsakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Žinia, per šį posėdį LR susisiekimo ministras Rokas Masiulis pristatė informaciją apie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros planus. Ministras informavo, kad uosto bendrojo plano rengimo procedūrų stabdyti nenorima, kad nebūtų prarasta laiko, tačiau tikino, jog net ir patvirtinus bendrąjį uosto planą, jo įgyvendinti be miesto pritarimo nepavyks.

„Teisės aktuose formaliai įtvirtinta, kad jėgos pozicija yra uosto pusėje, uosto bendrasis planas – aukštesnio lygio dokumentas, tad miestui rengiant savo bendrąjį planą tektų prisitaikyti. Aš nesu prieš uostą, jis neabejotinai svarbus valstybei ir miestui, tačiau plėtra turi būti civilizuota, subalansuota, suderinta ir nekelianti įtampos visuomenėje. Labai aiškiai turi būti sudėlioti praradimai ir pasekmių suvaldymo paketas“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Anot Klaipėdos mero, savivaldybė artimiausiu metu apsispręs, kuri uosto plėtros koncepcija nekelia ypatingų grėsmių, kurios koncepcijos pasekmės gali būti suvaldomos.

„Tikiu, kad šioje salėje nėra žmonių, matančių uostą kaip priešą arba nusiteikusių stabdyti bet kokią uosto plėtrą. Kalbame apie bendrą subalansuotą matymą, kad uostas yra vienas svarbiausių valstybės ir miesto gyvenimą generuojančių variklių. Tačiau rengiant planus skubėjimas pasiekti finišą, neturėtų būti pagrindinė vertybė, kur kas svarbiau yra rezultatas, kurį turėsime finišavę“, – per tarybos posėdį sakė V. Grubliauskas.

Prieš diskusijas tarybos posėdžių salėje, Klaipėdos meras susitiko su piketą greta savivaldybės administracijos pastato surengusiais gyventojais, kuriems uosto plėtros planai kelia nerimą. Gyventojai taip pat buvo pakviesti dalyvauti posėdyje ir išsakyti savo nuomonę.

Uosto plėtros klausimas kovo 30 d. buvo svarstomas ir Uosto plėtojimo taryboje. Čia priimtas sprendimas rekomenduoti pritarti ketvirtajam, maksimaliam, uosto plėtros koncepcijos variantui. Miesto atstovai balsuodami susilaikė.