Klaipėdos meras siūlo keisti jūrų uosto direkcijos valdybos sudėtį

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas kreipėsi į susisiekimo ministrą su prašymu inicijuoti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos valdybos sudėties pakeitimą, įtraukiant į ją uostamiesčio savivaldybės atstovą.

Mero V.Grubliausko nuomone, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJUD) valdymo organų sudėties pakeitimas yra subrendęs reikalas. Jūrų uosto veikla išimtinai vyksta Klaipėdos miesto administracinėje teritorijoje. Uosto veiklos sėkmė ir plėtros perspektyvos didele dalimi priklauso nuo Klaipėdos miesto savivaldybės veiksmų. Tačiau šis besąlyginis tarpusavio suinteresuotumas iki šiol nėra tinkamai apibrėžtas ir subalansuotas. 

Dabar Klaipėdos meras kreipiasi su iniciatyva įtvirtinti KVJUD ir Klaipėdos savivaldybės tarpžinybinių veiksmų suinteresuotumą. Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės ir KVJUD bendradarbiavimas Uosto plėtojimo taryboje nėra pakankamas ir subalansuotas užtikrinant tokią funkciją. 

Pasak mero V.Grubliausko, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovo įtraukimas į KVJUD valdybą padėtų žymiai geriau koordinuoti abiejų organizacijų strateginius veiklos planus bei savalaikius sprendimus.