Klaipėdos liberalai už lengvatas ekologiškiems automobiliams

Jau šią vasarą hibridinių automobilių ir elektromobilių savininkai pajūryje galės naudotis tam tikromis lengvatomis, tačiau nuolaidų keliantis keltais per Kuršių marias jiems dar teks palaukti.

Kol Lietuvos valdžia delsia konkrečiais veiksmais propaguoti ekologiškas transporto priemones, pajūryje jų savininkams jau ruošiamos malonios staigmenos, ketvirtadienį informuoja „Lietuvos žinios“.

Beveik aišku, kad tokių automobilių savininkai galės nemokėti už stovėjimą Klaipėdos centre ir nemokamai įvažiuoti į Neringos savivaldybės administruojamą Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją.

Uostamiesčio taryba sprendimą atleisti hibridinių automobilių ir elektromobilių, kurių variklio tūris neviršija 2 tūkst. kubinių centimetrų, savininkus nuo minėtos rinkliavos turėtų priimti per artimiausią posėdį.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko patarėjas Simonas Gentvilas sako, kad Klaipėdos valdžia taip pat svarsto galimybę kai kurioms savivaldybės įstaigoms nupirkti elektromobilius, kad jais būtų galima važinėti mieste.

Klaipėdiečių iniciatyvą remia ir neringiškiai. Anot Neringos mero Antano Vinkaus, siūlymas aplinkos neteršiančioms transporto priemonėms taikyti lengvatas jau šiuo metu svarstomas.

Tačiau norintieji ekologiškais automobiliais persikelti per Kuršių marias šią vasarą dar neturės jokių lengvatų ir kaip kiti keliautojai turės krapštyti pinigines. Valstybės valdoma bendrovė savo paslaugų kainodarą keičia gerokai lėčiau. Pasak bendrovės „Smiltynės perkėla“generalinio direktoriaus Dariaus Butvydo, net ir dėl mažiausio kainos pakeitimo privalu gauti Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pritarimą.

Nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31 dienos visi lengvųjų automobilių savininkai, atvažiuojantys į Kuršių nerijos nacionalinio parką, turi mokėti 20 litų rinkliavą. Lengvojo automobilio perkėlimas per Kuršių marias šiuo metu kainuoja 40 litų.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-07-07-ekologiski-automobiliai-pajuryje-tures-lengvatu/65478