Klaipėdos liberalai pažymėjo Pasaulinę kraujo donorų dieną duodami kraujo

Birželio 14 dieną, visame pasaulyje  minima Pasaulinė kraujo donorų diena, kurios šūkis – „Daugiau kraujo. Daugiau gyvybės.“ („More blood. More life.“), skirta priminti visuomenei apie saugaus kraujo ir jo komponentų poreikį bei padėkoti savanoriams neatlygintiniems kraujo donorams už jų padovanotą kraują.

2005 m. 58- oje  Pasaulio sveikatos asamblėjoje buvo nuspręsta kasmet, birželio 14 dieną, minėti Pasaulinę kraujo donorų dieną, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį ir skatinti savanorišką neatlygintiną kraujo donorystę. Ši data pasirinkta pagerbiant Nobelio premijos laureatą, gimusį 1868 metais birželio 14 dieną, dr. Karlą Landsteinerį, kuris sudarė ABO kraujo grupių sistemą.

Kaip ir kasmet minint Pasaulinę kraujo donorų dieną pasirenkamas vis kitas akcentas ir šūkis. Pasaulio sveikatos organizacija 2011 metų dienos šūkiu – „Daugiau kraujo. Daugiau gyvybės.“ siekia atkreipti dėmesį, kad visame pasaulyje reikia vis daugiau gyvybes gelbstinčių ir nuolat savanoriškai  kraują aukojančių žmonių.

Ta proga Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Klaipėdos miesto skyrius jau antrus metus iš eilės davė kraujo Nacionaliniame kraujo centre, Klaipėdos filiale. Jau tradicija tampanti Klaipėdos liberalų akcija „Tiesiog duok kraujo“ šįkart suvienijo ne tik liberalus, bet ir jų draugus, pažįstamus bei liberalioms vertybėms neabejingus žmones.

Kaip ir praėjusiais metais, šiais, keletui liberalų nebuvo leista duoti kraujo, dėl tam tikrų aplinkybių ar kraujo ypatybių. Tačiau jie buvo kaip „palaikymo komanda“ davusiems. Tai dar kartą patvirtina faktą, jog į kraujo ėmimą yra žiūrima labai atsakingai. Tarp davusiųjų buvo tokių, kurie jį davė pirmą kartą ir tokių, kuriems neužtektų dviejų rankų pirštų suskaičiuoti. Po oficialiosios dalies, Nacionalinio kraujo centro, Klaipėdos filialio atstovė spaudai Rasa Pangonienė bei įstaigos direktorius Mindaugas Būta donorus, kuriuos vadina šviesuoliais, tradiciškai vaišino mėlynių pyragu bei arbata. Taip pat su liberalais pasidalino liūdnomis istorijomis, kurios kraujo donorų dėka baigėsi laimingai.

Darius Sadeckas ir Edgaras Norkus, kurie buvo atsakingi už šią akciją, džiaugėsi pavykusiu renginiu, kurio devizas galėtų būti: „Svarbiausia kokybė, o ne kiekybė“. Jie taip pat pažadėjo, jog ir kitais metais Klaipėdos liberalai tęs šią gražią tradiciją bei ragins dar daugiau liberalų tapti kraujo donorais.