Klaipėdos kultūra nyksta…

Miesto valdžios dramblys nusprendė pasivaikščioti po porceliano muziejų. Klaipėda ilgą laiką garsėjo, kaip neužšąlantis kultūros uostas, kuriame verda kultūrinis gyvenimas ir kęsti gilios kultūrinės tradicijos. Deja, sprendžiant iš kultūros profesionalų pastarojo meto pasisakymų, kultūros krizė mūsų mieste sparčiai gilėja. Šią krizę kelia miesto valdžios chaotiški ir sunkiai suvokiami sprendimai bei veiksmai. Lieka tik spėlioti, kodėl pasirinktas toks klaidingas kursas.

Sugriauta sėkmingai veikusi kultūros taryba, dabar kalba eina apie nekompetenciją ir neprofesionalumą. Negaliu pateisinti miesto vadovų delsimo dėl miesto Klaipedos Centrinis Pastas renovacijos. Meras baksnoja pirštu į ministerijas, nors pačios savivaldybės neveiklumas ir apsileidimas, neleidžia panaudoti 7 milijonų eurų valstybės dotacijos, senojo pašto renovacijai.

Kodėl nerandama tinkamo žmogaus, kuris galėtų sėkmingai suvaldyti projektą?

Centrinis paštas Liepų gatvėje, jau senokai yra tapęs miesto vizitine kortele, panašiai kaip Meridianas. Jo būklė, kuo toliau, tuo vis labiau prastėja. Pinigai yra, bet renovacija nevyksta. Kas gali paneigti, kad toliau besitęsiant tokiam neveiklumui, miesto simbolis atsidurs privatizuojamų objektų sąraše.

Akiplėšiškas ir didelę žalą Klaipėdos tarptautiniam įvaizdžiui darantis valdžios sprendimas- nutraukti ilgametę kultūrinę bendradarbiavimo sutartį su Prancūzijos ambasada. Atmerkime akis ir pamatysime, kad tokiais miesto vadovų primityviais sprendimais Klaipėda labai daug praranda, kultūros, turizmo, tarptautinio bendradarbiavimo srityse.

Deja, bet mūsų uostamiestis izoliuojasi nuo didingos Europos kultūros sostinės ir slenkasi link gūdaus industrinio miesto su kaminais ir sandėliais. Ar dar yra miesto savivaldybėje žmonių, kurie suvoktų, kad miestas yra ne tik šviesoforai, kanalizacijos dangčiai ir apšvietimo stulpai?

Miestas ir jo bendruomenė yra kur kas daugiau. Miestas, tai pirmiausia atmosfera ir aura, kultūra ir tradicijos bei atviras bendruomenės mentalitetas. Deja, valdžios dramblys, savo nerangiomis kojomis, visą tai ima traiškyti ir trypti.

Klaipėdos kultūra nyksta…

Norint šį siautėjimą sustabdyti, reikia atvirumo, pagarbos miesto bendruomenei, pilnavertiško dialogo su kultūros žmonėmis ir institucijomis. Reikia ir didesnės kultūros miesto valdžioje tam, kad daugiau jos būtų mūsų mieste.