Klaipėdos istorija atgyja ukrainiečio rankose

  Gruodžio pradžioje Seimo rūmuose vykusi aplinkos ministro ir parlamentaro Simono Gentvilo inicijuota ukrainiečių menininko Sergiy Lysyy tapybos darbų paroda „Lietuva – mano akimis“, kurioje pristatyti tarptautinėse parodose įvertinimų sulaukę ir laimėjimais apdovanoti tapytojo darbai.
  Pristatyme dalyvavęs Ukrainos ambasadorius Volodymyr Yatsenkivskyi pažymėjo, kad ši paroda labai svarbi ir simboliška – toks išskirtinis menininko dėmesys mūsų šaliai demonstruoja ir visos ukrainiečių tautos meilę Lietuvai.
Sergiy Lysyy gimė ir augo Ukrainoje, tačiau pastaruosius septynerius metus gyvena Klaipėdoje.
  Menininką itin žavi Lietuvos ir Klaipėdos krašto istorija – savo paveikslus Sergiy tapo iš senųjų Klaipėdos krašto juodai baltų fotografijų, rastų įvairiuose archyvuose bei albumuose. Savo kūriniais tapytojas teigia norintis atskleisti Lietuvos ir Klaipėdos krašto kaitą nuo XIX a. ir šių dienų.
  Sergiy aktyviai populiarina akvarelės liejimo techniką Lietuvoje ir užsienyje – organizuoja akvarelės liejimo meistriškumo demonstracijas ir pamokas.
  Pasibaigus parodai, Seimo rūmus papuoš Sergiy Lysyy parlamentui dovanotas paveikslas „Prezidento Antano Smetonos sugrįžimas į Lietuvą“.
paroda14 paroda13 paroda12 paroda11