Klaipėdos gyventojams – beveik 4000 naujų konteinerių

Gruodžio 12 dieną Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pasirašė jungtinės veiklos sutartį, kuria oficialiai pradedamos 3946 naujų atliekų konteinerių įsigijimo procedūros. Iki 2018 metų pabaigos Klaipėdos mieste bus įrengti požeminiai ir pusiau požeminiai konteineriai mišrioms atliekoms ir antrinėms žaliavoms. Taip pat klaipėdiečių laukia naujovė – žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai. Jie bus įrengiami ir daugiabučių namų kiemuose, ir išdalijami individualių valdų šeimininkams.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pažymėjo, kad visų bendras siekis – atliekas tvarkyti kuo geriau, kad gyventojams kuo rečiau tektų skųstis. Prieš sutarties pasirašymą Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas džiaugėsi, kad Klaipėda, atliekų tvarkymo srityje būdama šalies lydere, ne vien tik mėgaujasi įdirbiu ir pasiektais rezultatais.

Visi konteineriai bus perkami iš dalies finansuojant Europos Sąjungos (ES) fondams. Numatoma, kad ES finansuojama dalis sieks 4,202 mln. eurų, o Klaipėdos miesto savivaldybei teks prisidėti apie 743,6 tūkst. eurų suma. Anot mero Vytauto Grubliausko, tai yra labai gera galimybė Klaipėdos miestui pagerinti ir taip pakankamai neprastą infrastruktūrą.

Bendra preliminari projekto vertė – apie 4,944 mln. eurų, tikslūs skaičiai paaiškės po KRATC įvykdytų viešųjų pirkimų procedūrų. Už šias lėšas Klaipėdoje suplanuota ne tik nupirkti konteinerius, bet ir įrengti 12 požeminių bei 268 pusiau požeminių konteinerių aikšteles, kuriose bus pastatyti iškart keli konteineriai mišrioms ir rūšiuojamoms atliekoms. „Vaizdas bus panašus, kokį dabar matome daugiabučių kvartaluose nuo Baltijos iki Statybininkų prospekto. Įvykdžius šį projektą beveik visame mieste bus vienodos požeminių konteinerių aikštelės. Stumdomų konteinerių liks labai nedaug. Tik tose vietose, kur neįmanoma vykdyti kasinėjimo darbų“, – pasakojo KRATC direktorius Šarūnas Reikalas. Kadangi apie pusę išmetamų atliekų buityje sudaro žaliosios atliekos – lapai, žolė, šakos – jų sutvarkymui Klaipėdoje atsiras dar iki šiol nenaudoti žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai. „Klaipėdiečiai turės pasirinkimą. Kas gyvena nuosavuose namuose, galės pasiimti nemokamas kompostines ir iš žaliųjų atliekų patys pasigaminti kompostą, o nenorintys kompostuoti bus aprūpinti konteineriais, į kuriuos išmestas žaliąsias atliekas išveš atliekų surinkėjai“, – aiškino Š. Reikalas. Kompostinių numatyta įsigyti 500 vnt., o konteinerių žaliosioms atliekoms – 2000 vnt. Daugiabučių kiemuose taip pat atsiras 80 pusiau požeminių konteinerių, skirtų žaliųjų atliekų surinkimui.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas tikisi, kad Klaipėdai įvykdžius šiuos planus, bus galima šnekėti tik apie dar aukštesnę kokybę, bet ne apie tai, kad turime skaudulių, kurių negalime išspręsti.

Įsigyti konteineriai taps Klaipėdos miesto savivaldybės nuosavybe, o KRATC, kaip pagrindinis projekto partneris, turės paruošti dokumentus, administruoti projektą, samdyti rangovus, kurie nupirks ir įrengs požeminius konteinerius.

 

 

© www.ve.lt redakcijos archyvo nuotr.