Klaipėdos gimtadienis: kas ko linki miestui?

Trečiadienį gimtadienį švenčianti Klaipėda, it olimpinį auksą iškovojusi plaukikė Rūta Meilutytė, sulaukė didžiulio itin aukštų asmenų dėmesio ir geriausių ateities linkėjimų.
Ir jeigu jie išsipildys, tai "be priežasties mylima" Klaipėda ateityje taps pačiu geriausiu miestu pasaulyje, nors taip manančių yra jau dabar.

Tikrąją gimtadienio dieną Klaipėdos koncertų salėje surengtas iškilmingas posėdis, į kuriame dalyvavo apie 700 svečių: pradedant šalies prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo, Vyriausybės nariai, įvairių valstybių ambasadoriai, svečiai iš užsienio, esami ir buvę Klaipėdos vadovai, visuomeninių, sporto, kultūros organizacijų atstovai ir kt.

Posėdį pradėjo aktoriaus Vytauto Paukštės įkūnytas personažas – Kuršo vyskupas brolis Heinrichas, kuris perskaitė 1252 metų rugpjūčio 1-osios raštą, leidžiantį prie Danės statyti miestą, dabartinę Klaipėdą.

Po istorijos sekė ateities perspektyvos – regalijomis pasipuošęs meras Vytautas Grubliauskas teigė manantis, jog per artimiausius dešimtmečius Klaipėda bus tiesiog nuostabus, patrauklus ir svarbus miestas Lietuvai.

D. Grybauskaitė, uostamiestį įvardijusi kaip jūrinės valstybės simbolį, o ateityje – ir kaip vieną iš energetinės nepriklausomybės garantą, miestui linkėjo gyventi su laisvės ir tolerancijos polėkiu.

Klaipėdietis europarlamentaras Leonidas Donskis perskaitė miesto gimtadienio išvakarėse parašytą esė, kuria pabrėžė, jog "per Klaipėdą veriasi pasaulis, per Klaipėdą jis atrandamas."

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis – siūlė gimtąją Klaipėdą tituluoti laisviausiu Europos miestu, o jo linkėjimai buvo skirti ne tik miestui, bet ir centrinės valdžios institucijoms, kad šios tinkamai suvoktų Klaipėdos reikšmę valstybės raidoje.

Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovė Roma Žakaitienė savo sveikinimo kalboje paminėjo, kad Klaipėda yra miestas, keliantis pavydą kitoms šalies savivaldoms.

Gimtąja kalba scenoje kalbėjo iš tolimosios Japonijos, Klaipėdos miesto partnerio Kudži atvykęs svečias – šio miesto vicemeras Masatoshis Todaki. Padėkojęs už klaipėdiečių pagalbą bei palaikymą po praėjusių metų Kudži nusiaubusio cunamio ir žemės drebėjimo jis santūriai palinkėjo didelės sėkmės, harmoningo vystymosi ir tolimesnės draugystės.

Iš Vokietijos miesto Manheimo, vadinamo Memelio krikštatėviu, atvykęs Klaipėdos kraštiečių darbo grupės pirmininkas Uvė Jurkštys linkėjo gražios gimtadienio šventės, Klaipėdai – žydėjimo, augimo, klestėjimo ir laimingos ateities.

Renginiui baigiantis V. Grubliauskas visiems svečiams pasiūlė po šampano taurę, o pats skyrė tostą Klaipėdai.

"Išmokime džiaugtis miestu, kuriame gyvename, didžiuokimės juo, švęskime. Už Klaipėdą!", – sakė jis.

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/juros-svente-2012/klaipedos-gimtadienis-kas-ko-linki-miestui-785394/