Klaipėdos gatvėse – nauji mažieji autobusai

Į Klaipėdos gatves jau ateinantį pirmadienį išriedės šeši visiškai nauji mažieji autobusai. Jais keleiviai bus vežami  2A, 13, 14A, 21 ir 21A maršrutais. Paslaugą teiks konkursą laimėjusi bendrovė „Kautra“. Naujos transporto priemonės šį penktadienį prie Klaipėdos miesto rotušės pristatytos visuomenei.

Autobusai tiesiai iš gamyklos

Keleiviai bus vežami naujais “Mercedes Sprinter” ir “VW Crafter” markių autobusais, kuriuose ras erdvius ir šviesius salonus. Autobusuose įrengtos itin patogios sėdynės, kondicionierius, elektroninės švieslentės, vaizdo stebėjimo kameros.

„Džiaugiuosi, kad klaipėdiečiams siūlomas naujos kokybės viešasis transportas. Šiuo atveju kalbame apie naujus paslaugos tiekėjus maršrutuose, kurie jau yra integruoti į viešojo transporto sistemą. Tiek kalbant apie mažuosius autobusus, tiek ir apie didžiuosius autobusus, miesto siekis  –  ir toliau palaipsniui gerinti viešojo transporto sistemą bei paskatinti juo naudotis dar daugiau klaipėdiečių“, –  sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

2A, 13, 14A, 21, 21A maršrutai į bendrą viešojo transporto sistemą buvo integruoti prieš penkerius metus. Baigiantis sutarčiai su juose dirbančiais vežėjais buvo skelbiamas naujas konkursas, kurį ir laimėjo bendrovė „Kautra“. Šie vežėjai klaipėdiečiams siūlo naujas, nedideles, tačiau kartu erdvias ir patogias transporto priemones.

„Autobusai dar kvepia dažais. Autobusai ryškūs, patraukiantys akį, o be to ir prikimšti įvairios modernios technikos. Manau, sugundys ne vieną klaipėdietį sėsti ir išbandyti”, –  kalbėjo UAB “Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Svarbu paminėti tai, jog autobuse sėdynės išdėliotos taip, kad keleiviai įlipdami ir išlipdami galėtų lengvai prasilenkti ar pasidėti šalia lagaminą.

Keleiviai autobuse už kelionę, kaip įprasta, galės atsiskaityti elektroniniu bilietu ar grynaisiais pinigais.

Vietiniai vairuotojai – naujas aptarnavimas

Keleiviai autobusuose ne tik ras visus naujų autobusų privalumus, bet ir aukšto lygio aptarnavimą. Visi vairuotojai vilkės tvarkingas ir vienodas aprangas. Keleivių vežimui Klaipėdos mieste bus įdarbinta 12 vairuotojų.

„Visuomet siekiame, kad vairuotojas būtų keleivių draugas, pagalbininkas – pasisveikintų, patartų, esant reikalui, spręstų problemas. Kur bedirbtume, taikome aukščiausius reikalavimus kokybiškam aptarnavimui”, –  kalbėjo L. Skardžiukas.

„Kautros“ aptarnaujamus autobusus vairuos vietiniai vairuotojai. Juos apmokys patyręs personalas –  keleivių aptarnavimo, bendravimo patirtį perduos kolegos iš Kauno filialo, Eismo tarnybos skyriaus.

„„Kautra“ veža keleivius Kauno, Druskininkų miestuose, Kauno rajone, atsiliepimai apie jų darbo kokybę ten yra geri. Nors Klaipėdoje jie užims tik apie 3 procentus rinkos, tikimės kad į jų iškeltą paslaugos kokybės kortelę lygiuosis ir kiti mūsų rinkoje dirbantys vežėjai”, kalbėjo VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas direktorius Gintaras Neniškis.

Viešojo transporto populiarinimo reklama

Naujų autobusų galai yra apklijuoti reklama, skatinančia rinktis viešąjį transportą. Tikimasi, kad tai skatins klaipėdiečius automobilius palikti namie ir išbandyti viešojo transporto sistemos privalumus.

„Yra toks posakis, kad turtinga ne ta šalis, kurioje neturtingi gyventojai vairuoja automobilius, o turtinga ta, kurioje turtingieji važinėja viešuoju transportu. Reklama ant mūsų autobusų stengsimės atkreipti dėmesį į viešojo transporto privalumus. Tikiuosi, kad ne vieną klaipėdietį tai paskatins palikti automobilį namie“, – pasakojo „Kautros“ atstovas.

Su Klaipėdos gatvėse pasirodysiančiomis transporto priemonėmis galima susipažinti ir šioje nuorodoje: https://www.youtube.com/watch?v=5fJYIuUdpdE

www.klaipeda.lt